Новини

Гліб Пригунов: «Інноваційні технології та нові проекти будівництва – таким є шлях розвитку Дніпропетровщини!».

IMG_2228

Близько мільярда гривень лише у цьому році передбачено обласним бюджетом на розвиток Дніпропетровської області. Зокрема, на будівництво та капітальні ремонти. Про це розповів голова обласної ради Гліб Пригунов у рамках семінару в Академії будівництва та архітектури.

На семінарі представили проекти будівництва інноваційного, доступного та екологічного житла в області.

Одне з таких проектується у Новоолександрівській громаді Дніпропетровської області. Пілотний соціоекокомплекс дозволить зменшити викиди шкідливих речовин в атмосферу. Економія електроенергії становитиме 85%. Вартість такого екологічного житла можна порівняти з вартістю житла вторинного ринку.

У селі Єгорино планується будівництво заглибленого будинку. Новий інноваційний тип житла, яке вписується в навколишнє середовище і безпечно з нею взаємодіє. Пристосований до екстремальних впливів (військових дій, стихійних лих — пожеж, землетрусів і т.п). Характеризуються високою енергоефективністю за рахунок термоізоляційних властивостей ґрунту і стабільного теплового режиму в ґрунті.

У найкращій громаді України, Слобожанській, також запланували новий проект. Ексклюзивний Центр громадської активності має бути першим в Європі, створеним за філософією «зеленої», біопозитивної, екологічної, гармонійної з природою і людиною, будівлі.

«Сьогодні держава є найбільшим замовником будівельних проектів та реконструкцій. Один мільярд – це тільки обласний бюджет на цей рік, ще більше виділяється з державної та місцевих скарбниць. Головним нашим завданням сьогодні є повномасштабний розвиток територій, оновлення інфраструктури та підготовка кваліфікованих кадрів у сфері будівництва!» -зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

Семінар був організований з нагоди професійного свята – Дня будівельника та мав назву «ВЛАДА — НАУКА – ОСВІТА – ВИРОБНИЦТВО – ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО: ПЕРСПЕКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ І ПРОЕКТИ БУДІВЕЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПРИДНІПРОВСЬКОГО РЕГІОНУ.

На урочистій частині заходу голова обласної ради вручив відзнаки та нагрудні знаки «За заслуги перед громадою»: Миколі Савицькому, проректору «Придніпровської державної академії будівництва та архітектури; Віктору Попову, академіку Академії будівництва України; Галині Євсеєвій, завідувачці кафедри «Придніпровської державної академії будівництва та архітектури».