Новини

Головних лікарів обиратимуть по-новому. Цивілізована сплата за медичні послуги.

78821340_801822366914070_8222458792177041408_n

В обласній раді прийняли ряд важливих рішень, що сприятимуть розвитку медичної галузі у Дніпропетровській області та унеможливленню корупції. По-перше, сформований новий склад конкурсної комісії, яка обирає кандидатів на посаду головних лікарів. Принцип наступний: до її складу тепер входитимуть 3 представника трудового колективу лікарні, в якій і обирають очільника, а також 3 – від обласної ради та 3 – від громадських організацій.

До учасників конкурсу є чіткі вимоги відбору. Найголовніше виокремив голова обласної ради Святослав Олійник: «Хто такий сьогодні головний лікар? В першу чергу, він є менеджером, в розпорядженні якого є господарство — окреме лікарняне підприємство. Бюджет деяких сягає 100-150 млн грн на рік. Це великі гроші та відповідальність. Ми хочемо побачити від кандидатів чіткий план дій стосовно оптимізації бюджету та концепцію розвитку медзакладу!».

Друге важливе нововведення стосується багаторічної проблеми, що існує чи не в кожному медзакладі: оплата послуг «у конверті» лікарям. Пацієнти не повинні платити за те, що сплачує за них держава. Тож, аби мінімізувати таке явище як «конверти», усі послуги будуть чітко розподілені на безкоштовні та платні. Якщо послуга платна, за неї пацієнт має сплатити цивілізовано, у касу, та отримати чек.

Наразі на найближчу сесію готують проект рішення, який буде містити рекомендації для головних лікарів стосовно їх повноважень встановлювати ціни на ті чи інші послуги.

Валерій Сердюк директор Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА додає: « Головний лікар як менеджер буде нести персональну відповідальність за вартість кожної послуги. Він має професійно прорахувати її ринкову вартість, таку, аби люди могли сплатити за неї. А також вміти розподілити зароблені гроші і на зарплати працівникам, і на комунальні послуги, розхідні матеріали та резервний фонд. Соціально-незахищені верства населення мають бути забезпечені безкоштовними послугами, втім, до цього процесу необхідно залучати страхові компанії. І над останнім нам прийдеться ще плідно працювати».

Реалізація вищеназваних нововведень дозволить лікарням покращувати якість надання медичних послуг і витрачатися на розвиток лікарні, адже гроші йтимуть безпосередньо до бюджету медзакладу!