Новини

Культурна,  історична та природна  спадщина  — проєкт з відновлення розпочали в обласній раді

02E2DD53-495E-4455-824B-3ECEE80DADC7

На території Дніпропетровщини більше 12 000 історичних об’єктів, 54 пам’ятника національного значення, 178  природних пам’ятників. Але майже жоден з цих об’єктів не відповідає міжнародним стандартам.

«Напевно важко буде знайти в нашій області людину, яка би вважала, що історія і культура не є важливими.  В цій сфері є декілька фундаментальних проблем. Від відсутності належного зовнішнього вигляду цих об’єктів до елементарного інформування населення про наявність кожного з них, не кажучи вже про туристичну інфраструктуру», — пояснює заступник голови облради Мгер Куюмчян, який керує проєктом.

Мета проєкту — привести до ладу більшість історичних  місць області.  Створити біля них відповідну  інфраструктуру: здійснити благоустрій, провести освітлення та комунікації, встановити дорожні вказівники.

Також на базі кожної громади будуть створені робочі групи з числа носіїв історії краю і буде систематизована вся наявна історична інформація про пам’ятки, а на базі зібраної інформації будуть встановлені інформаційно-навігаційні стенди українською та англійською.

Наразі критерії розробляє робоча група, до складу якої увійшли профільні експерти області: історики, науковці, представники ОТГ, а також представники туристичного бізнесу.

Далі за планом обласна рада оголосить  конкурс  проєктів власних туристичних цікавинок громад Дніпропетровщини.

Переможці отримають співфінансування з обласного бюджету.

Ці дії призведуть до пожвавлення туристичних потоків, як внутрішніх, так і зовнішніх, що обумовить розвиток туристичної інфраструктури, як то готелів або їдалень.

«Епідемія коронавірусу внесла значні корективи в наше життя, але з самого початку ми оголосили 2020-й роком гуманізму. Обласна влада зацікавлена у  відродженні нашої культурної, історичної спадщини, розвитку туризму, благоустрої територій. Саме тому ми готові закласти гроші в обласному бюджеті на співфінансування таких проєктів»,  — повідомив  голова облради Святослав Олійник.