Новини

На Дніпропетровщині від ковіду вакцинують іноземців

cdc-GZkhG_EvWfY-unsplash

Відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», право на безоплатні послуги з охорони здоров’я, зокрема й на щеплення, мають іноземці та особи без громадянства. Це стосується тих, хто постійно проживає в Україні на законних підставах, а також тих, кого визнано біженцями чи особами, які потребують додаткового захисту.

«Сама вакцинація для таких категорій громадян є безкоштовною. А медичні послуги покриваються за рахунок власних коштів осіб, котрі роблять щеплення, добровільного медичного страхування чи інших джерел, не заборонених законом. Вакцинуватись іноземці можуть у будь-якому із 30 пунктів щеплення, що відкриті на Дніпропетровщині. 13 з них діє у м. Дніпро, у тому числі один обласний – на базі культурно-ділового центру «Менора»; 7 – у м. Кривий Ріг; по одному – у містах  П’ятихатки,  Нікополь,  Марганець, Павлоград, Апостолове, Тернівка, Кам’янське, Синельникове,  Новомосковськ та смт Широке. Після щеплення громадяни можуть отримати довідку о63/о після першого щеплення або Міжнародне свідоцтво про вакцинацію після другого», — пояснив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Облік вакцинованих на Дніпропетровщині іноземців не ведеться, бо ж їхні данні не можуть бути внесені до електронної системи охорони здоров’я України.

Загалом в регіоні, станом на 14 вересня, проведено 970 588 щеплень.  Першу дозу вакцини  отримали 543 985 осіб,  дві  дози – 426 603 особи.

Від початку компанії проведено щеплень:

КОВІШЕЛД — 35 499

КОРОНАВАК – 288 932

КОМІРНАТІ – 331 704

АСТРАЗЕНЕКА – 114 095

МОДЕРНА – 200 358 доз.