Новини

Нові бюджеті спрямування та визнання добровольців — перша цьогорічна сесія облради.

_MG_2574

Серед бюджетних рішень основними стали – виділення майже 250 млн. грн. на дороги, придбання шкільних автобусів, реконструкція закладів охорони здоров’я. Сьогодні обласний бюджет за рахунок трансфертів збільшився на 22 496 800 грн. Частину з цих коштів депутати розподілили на підтримку об’єднаних громад області. Майже 4 млн пішло на продовження реконструкції і модернізації мереж зрошувальних систем Чумаківської ОТГ. Вагомою частиною обласного бюджету є кошти державних субвенцій. Ці гроші виділяються на розвиток основних сфер життя області, як-то медицина та освіта. Кошти медичної субвенції, що залишились з минулого року – майже 68 000 000 грн. З цієї суми на придбання медикаментів для лікування хворих на хронічну ниркову недостатність спрямували 21 667 400 грн. Крім того, 14 млн спрямували на забезпечення надання безкоштовних діагностичних послуг у “Дніпропетровській обласна клінічній офтальмологічній лікарні”.

Більше 140 000 000 грн буде залучено для розвитку освіти в області, ці кошти залишились з минулого року. У тому числі, 24 853 200 грн – на придбання обладнання для оснащення ресурсних кімнат. Оснащення та забезпечення обладнанням шкіл області — 11 414 500 грн. За рахунок вільних залишків коштів обласного бюджету майже 3 000 000 грн виділено на придбання шкільних автобусів. Таку ж суму – 3 000 000 грн — спрямували на покращення умов харчування підопічних в інтернатних установах.

«Вже зовсім скоро погода дозволить нам розпочати усі заплановані проекти, реконструкції та будівництва в області. Гроші на них були закладені у бюджеті ще у кінці минулого року. Зараз наше завдання – провести необхідні процедури і приготування, аби роботи почалися вчасно та без бюрократичних затримок!» — зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов. Ще 16 осіб визнано добровольцями на рівні області.

Процедура була ініційована обласною радою 2 роки тому. За цей час статус добровольців отримали вже 181 людина. Також розширили території лісних заповідників – депутати визначили загальну територію регіонального ландшафтного парку «Дніпровські ліси» понад 4,5 тис га.