Новини

Обласна влада презентувала мобільну станцію екологічного моніторингу повітря.

05012DD0-115A-4611-8AF0-4A0BBAFB6660

Це перша в Україні станція, що укомплектована  високоточним обладнанням. Вона здійснює вимірювання параметрів забруднення повітря еталонними методами — такими, що відповідають вимогам директиви ЄС про якість атмосферного повітря. Станція розміщена на базі автомобіля. Має можливість здійснювати вимірювання у будь-якій точці області та працювати як у автономному режимі, так і від електромережі. Вже наступного тижня запланований виїзд станції до Кривого Рогу. Загальна вартість «Еол-1» склала 13,5 млн грн із витратними матеріалами на три роки.
Станція вимірює вміст у повітрі оксид вуглецю, оксиди азоту, діоксид сірки, фенол, формальдегід та інше. Окрім цього вимірюється рівень гамма-випромінення та низка метеорологічних параметрів. Проект екологічного моніторингу розпочала обласна влада спільно із громадськістю і науковцями ще у 2016 році. По області вже функціонує 14 стаціонарних станцій та 3 мобільні.

_Олексій Ангурець, заступник голови облради наголошує: «Запуск високоточної станції це черговий етап розвитку регіональної системи моніторингу Дніпропетровщини. Наша мета максимальний моніторинг фізико-хімічних параметрів середовища, що дозволить контролювати як вплив промисловості, так і стан екосистем області»._

Амбітна мета, яка стоїть на цей рік – знизити небезпечні викиди у повітря не менш ніж на 10%. Станція аналізує дані в режимі онлайн, опісля показники передаються департаменту екології та екологічній інспекції. Останні і займаються аналізом збитків від підприємств-забруднювачів.