Новини

Результати XIV сесії облради – що чекає на Дніпропетровщину найближчі 3 місяці?

IMG_3023

Ремонт лікарні Руднєва, нові дороги, 18 нових амбулаторій та багато іншого. На XIV сесії обласної ради депутати розподілили бюджетні кошти. Сьогодні також визнали ще 3 добровольців на рівні області. Депутати ініціювали зміни до Бюджетного кодексу України. Окрім того, голова облради Гліб Пригунов нагородив двох жителів Павлограду, які самотужки загасили пожежу і врятували жінку.

Першими рішеннями, прийнятими на сесії, були бюджетні. За три квартали поточного року казна Дніпропетровщини зросла на 300 000 000 грн. Загальний бюджет склав – 21, 6 млрд грн. Головними напрямками фінансування визначили охорону здоров’я, соціальний захист, культуру та капітальні реконструкції. Один з таких об’єктів – хірургічний корпус обласної дитячої лікарні ім. Руднєва. Для продовження його будівництва депутати виділили більше 12 000 000 грн. Загалом на розвиток охорони здоров’я бюджетних коштів було спрямовано майже 50 000 000 грн. Більша частина з них — 32 861 600 грн — на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. За них планується розпочати проекти та реконструкції 18 нових амбулаторій на Дніпропетровщині.

Основну частину із додаткових коштів бюджету склав бюджет розвитку — 252 800 000 грн. Майже половину з нових надходжень — 117 906 300 грн — розподілили на капітальний ремонт доріг у населених пунктах області. Ще 10 640 000 грн – на будівництво водоводів. Щодо сфери екології — одним з найголовніших питань було повернення екологічного податку місцевим бюджетам. Депутати профільної комісії підготували звернення до Комітету Верховної Ради. Ще одним з важливих рішень сесії було визнання добровольців. За останні роки на рівні області обласна рада визнала 149 добровольців, сьогодні ще троє приєднались до них. Визнання має на меті визначити конкретних людей, підтвердити їх у якості добровольців та надати посвідчення. У найближчому майбутньому також планується виділення регулярних виплат добровольцям, які проживають в області. Також голова обласної ради Гліб Пригунов нагородив наручними годинниками двох жителів Павлограду. Роман Мироненко та Дмитро Курасов поспішали додому з роботи та помітили дим на другому поверсі одного з будинків. Хлопці, не гаючи часу, викликали рятувальників, але ще до їх приїзду загасили пожежу самотужки. Тим самим врятували жінку 1931 року народження, яка через інвалідність не мала змоги пересуватися та перебувала в зачиненій квартирі.

«Збільшення бюджету області стало можливим завдяки підприємцям і жителям Дніпропетровщини, які із відповідальністю відносяться до сплати податків. Додаткові кошти ми спрямували на розвиток області, зокрема, на фінансування тих об’єктів, які зараз будуються, аби до кінця року на усіх розпочатих проектах було виконано максимум запланованих робіт. Сьогодні їх декілька сотень, на які потрібно близько 850 млн грн. Отже ті 300 додаткових ми спрямуємо на об’єкти, що знаходяться саме на етапі завершення, аби скоріше здати їх в експлуатацію»!» — зазначив голова облради Гліб Пригунов.

IMG_3100

IMG_3013

IMG_2945

IMG_2933

IMG_2927