Новини

Що чекає на екосистему Дніпропетровщини у найближчі три роки?

Untitled-design-Пользовательские-размеры
Один із пріоритетних напрямків роботи обласної ради, які прописані у Стратегії розвитку Дніпропетровщини – це екологічна безпека. В області діє комплексна програма екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016 – 2025 роки, над якою працювали кращі вітчизняні та іноземні фахівці. Короткий звіт та плани на майбутнє нещодавно були представлені вищому керівництву країни на Раді регіонального розвитку у Дніпрі.
Серед головних досягнень реалізованих екопроектів: розчищено 16 водойм, врятовано від підтоплень 17 населених пунктів, де проживають понад 250 тис. мешканців, викиди в атмосферне повітря зменшились на 27%. Природоохоронні заходи фінансуються з обласного бюджету за кошти екологічного податку. У 2018 році було виділено 136,8 млн. грн.
Задля відновлення біологічного режиму річки Дніпро, до водойми випущено майже 4 млн. мальків, карпів, товстолобиків та білих амурів. У 2020-2021 році планують проведення зариблення ще 4,8 млн одиниць. Головні підприємства забруднювачі, а таких в області 25, реалізовують заходи щодо зменшення впливу на довкілля. Надалі запланована їх поетапна екомодернізація. У 2019 році продовжать розчищення 16 км річок, облаштують 3 очисних споруди та 168 колодязів. Спорудження водовідвідної та дренажної мереж поліпшить умови для 150 тис. жителів регіону.
Голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов підсумовує: «Ми розуміємо, що наша країна, і область зокрема, стоїть лише на початку шляху до якісних екологічних змін. Втім – це процес не одного місяця і навіть року. Екосистема нашої області потребує тотального відновлення. В нас є чіткий план дій, поетапна програма, аби в результаті усі ми дихали свіжим повітрям і жили у безпечних умовах».