Новини

“Якісна школа – це середовище, у якому дитина щаслива”

DA6DD1D4-D2D8-4625-8619-936A62F29224

З таким слоганом Державна служба якості освіти запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах.

Метою є інформування батьків, учнів, директорів шкіл, вчителів, а також громади про те, якою має бути якісна школа та як нова система забезпечення якості освіти і як кожен учасник освітнього процесу може допомогти закладу стати кращим.

Головні тези заключаються в тому, що якісна школа — це місце, куди хочеться йти і де безпечно знаходитись. У школі учні почуваються комфортно, мають друзів та нічого не бояться. 

На уроках у школі цікаво. Вчителі дають можливість висловлювати власну думку та вчать не боятись помилятися. 

Кампанія створена в межах ініціативи “Система забезпечення якості освіти”, яка впроваджується в рамках проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe). 

“Своєю інформаційною кампанією ми хочемо донести, що якісна школа є результатом спільних зусиль усіх учасників освітнього процесу – засновника, який забезпечує ресурсами, директора, який постійно вдосконалює якість освітньої діяльності школи, вчителів, які розвиваються, щоб давати якісну освіту, мотивованих учнів та батьків, які беруть участь у розвиткові школи. Дослідження, проведене у рамках кампанії,  показало, що, наприклад, директори не завжди розуміють свою роль у підвищенні якості освіти. Тому на інформаційному ресурсі про якісну школу відображено, як конкретно керівники шкіл, вчителі, батьки, громади можуть долучитись до розвитку закладу”, – зазначила т.в.о. начальника управління Державної служби якості освіти у Дніпропетровській області Наталія Кириченко.

В межах кампанії Державна служба якості освіти створила інформаційний ресурс та анімовані відеоролики про те, що таке якісна школа та система забезпечення якості освіти, впровадженням якої займається Служба. 

Забезпечення поліпшення якості  освітньої  діяльності  може бути  реалізоване  через  процедури  самооцінювання  або проходження  інституційного  аудиту – нової процедури зовнішнього оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти оцінюють освітні та управлінські процеси. На інформаційному ресурсі, презентованому в рамках кампанії, розповідається про ці два процеси, інструменти, які використовуються, та який результат може отримати школа. Також на сайті про якісну школу Служба пропонує батькам низку прикладів, як вони можуть долучитись до покращення якості освіти у школі та допомогти директору розвивати школу. 

З інформаційним ресурсом, створеним в межах кампанії про якісну школу, можна ознайомитись за адресою qualityeducation.org.ua, а ролики розміщені на ютуб-каналі Служби за адресою https://www.youtube.com/channel/UC94vfJbJY0qaDnpaTLX9cuQ.