Дніпропетровщина не лише тримає оборону, а й активно розвиває міжнародне партнерство.
Голова обласної ради Микола Лукашук провів зустріч із Президентом провінції Уусімаа (Фінляндія) Маркку Марккулою. Під час спілкування йшлося про поточну ситуацію в регіоні, відбудову інфраструктури та нові напрями співпраці.
«Я розповів про поточну ситуацію в нашій області та представив проєкти для відбудови. Уусімаа – економічне серце Фінляндії та регіон столиці Гельсінкі. Ми окремо обговорили можливості співпраці між нашими регіонами», – зазначив Микола Лукашук.
Попри щоденні обстріли, Дніпропетровщина зберігає статус потужного промислового й гуманітарного центру. Водночас регіон уже має відчутні результати партнерства з Фінляндією.
«Наші партнери надали понад 3 300 ноутбуків для шкіл, техніку для ДСНС, гуманітарні та освітні програми, допомогли з евакуацією підопічних соціального центру до Фінляндії. Символічний приклад підтримки – пожежний автомобіль для рятувальників. Це допомога, яка рятує життя», – наголосив голова облради.
Під час зустрічі також обговорили відбудову корпусу «Дует» у Кривому Розі, зруйнованого російським ударом «Іскандера», а також можливе фінансування цих напрямів з боку фінського бізнесу. Окрема увага була приділена подальшій підтримці освітньої сфери.
«Ми домовилися рухатися далі: інвестиції, ІТ та освітні обміни, спільні наукові дослідження і нові інноваційні проєкти. Дякую Маркку Марккулі та фінському народу за підтримку. Дніпропетровщина залишається надійним партнером Європи і рушієм міжнародного співробітництва України», – підсумував Микола Лукашук.




