До Всесвітнього дня здоров’я фахівці лікарні поділились амбітними планами на майбутнє й розповіли, чого досягли зараз.
Щорічно стаціонарне лікування у лікарні на Космічній проходить приблизно 12 тисяч дітей. Ще 60 тисяч — амбулаторно. Пацієнтами обласного мед закладу стають не тільки мешканці Дніпропетровщини, а й Донеччини та Луганщини, де, через військові дії, медики не в змозі надати необхідної допомоги дітям.
«Те, що суттєво відрізняє Дніпропетровську лікарню від інших обласних закладів — наявність мультидисциплінарної команди. В одній установі працюють лікарі найрізноманітніших профілей дитячої практики — нейро і мікрохірурги, неонатологи, онкогематологи, офтальмологи, ортопеди, анестезіологи й інші. Відтак, з яким би захворюванням чи травмою не поступив пацієнт, ми можемо якісно і, що дуже важливо, швидко допомогти дитині. Не потрібно їздити до столичних лікарень на аналізи чи процедури. Тут під одним дахом є практично все», — розповів директор КП «Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня» Олексій Власов.
З обласного бюджету на розвиток дитячої обласної лікарні регулярно виділяються кошти. Так, наприклад, нещодавно була придбана ендоскопічна стійка. Крім того, що це надсучасна діагностична установка, з її допомогою лікарі можуть видаляти інородні тіла з ЖКТ, верхніх дихальних шляхів у дітей. І все це через проколи, без відкритих операцій.
«В цьому році в обласному бюджеті закладені майже 10 млн грн на реконструкцію та завершення будівництва сходово-ліфтового вузла з переходом між блоками. Це дозволить поєднати центр онкогематології та основний корпус. І дасть пацієнтам змогу пересуватись між корпусами не через вулицю, як зараз, а теплим закритим приміщенням. Лікарі, в свою чергу, зможуть оперативно перевозити пацієнтів з приймального відділення на подальше лікування», — розповів голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.