Новини

До Дніпропетровської обласної ради завітали представники Почесного Консульства Австрійської Республіки у місті Дніпро

photo_5249277032121098396_y

Дипломати ознайомилися з функціонуванням місцевого самоврядування, дізналися про нюанси роботи депутатів. Більше того – спробували себе у цій ролі, взявши участь у тестовому голосуванні у сесійній залі.

«Вже декілька років ми плідно співпрацюємо із Почесним Консульством Австрійської Республіки у місті Дніпро. Спільно реалізовано кілька проєктів. Зокрема, «Книжки без кордонів», який стартував в Україні під патронатом Олени Зеленської. Двічі проведено конкурс виконавців творів австрійських композиторів, у яких взяли участь вихованці обласних комунальних музичних закладів з Кам’янського, Кривого Рогу та Дніпра. А також – обласні конкурси малюнку «Австрійська листівка», «Вивчаємо елементи нематеріальної культурної спадщини світу». Крім того, завдяки цій співпраці ми особисто познайомилися із Послом Австрійської Республіки в Україні Арадом Бенкьо. Під час зустрічі та презентації двох наших елементів нематеріальної культурної спадщини регіону, які перебувають у Списках ЮНЕСКО, петриківського розпису та козацьких пісень, з’ясувалось, що австрійці теж мають схожі надбання і пишаються ними. Сподіваюсь, що попереду нас чекає ще багато цікавих спільних проєктів», – зазначила Лілія Гиренко, начальниця управління з питань культури та спорту.

Окрім сесійної зали, представники Консульства відвідали Музей місцевого самоврядування, де дізналися, як розвивалося місцеве самоврядування Дніпропетровщини.

Візит представників Почесного консульства Австрії до Дніпропетровської обласної ради став черговим підтвердженням плідної співпраці між нашими країнами.

Також напередодні Національного Дня Австрії, яке відзначається щороку 26 жовтня, у Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці імені первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія відкрився Австрійський культурологічний клуб за підтримки Почесного Консульства Австрійської Республіки у місті Дніпро. До речі, бібліотека налічує 16 тисяч книг написаних німецькою мовою та 300 книг австрійських авторів, які переведено на різні мови.