Новини

Арт-простір для поранених бійців: тематичний спецпроєкт реалізували в обласній лікарні.

_DSC3509

Зокрема, там зʼявилася інсталяція з майже 30 картин, які були створені студентами-художниками та дизайнерами з Івано-Франківська й Ужгорода. Їхнє завдання —психологічне розвантаження та підтримка ментального стану поранених, які проходять складний етап лікування та реабілітації.

Ідея подарувати полотна лікарні виникла у Наталії Мосейчук ще декілька місяців тому, після низки консультацій з фахівцями в галузі психології. Вони, зокрема, зазначили, що картини з правильною гамою кольорів позитивно впливають на відновлення захисників і захисниць.

«Я питала в психіатрів і психологів, наскільки картини допомагають відновлюватись. Мені сказали, що це — 100%-ий результат. Бійці почуваються, як вдома. Бійці розуміють, куди вони мають прийти. Якою є точка їхнього повернення. Точка їхнього повернення — це мирний час з родиною. Час в мирній, цивільній роботі. Мені сказали, що гарна справа — беріться за неї», —розповідає Наталія Мосейчук.

За допомогою в реалізації ідеї команда Наталії звернулася до Університету Короля Данила в Івано-Франківську та Закарпатської академії мистецтв в Ужгороді. І ті — відгукнулися.

«Коли ми маємо війну і потрібно творити людяне середовище у госпіталі, ми не могли не відгукнутися», — каже Михайло Приймич, в.о. ректора Закарпатської академії мистецтв. Саме цей виш подарував лікарні картини, що були дипломними роботами випускників.

В Університеті Короля Данила полотна вирішили створювати з нуля.
«Студенти обирали те, що їм до душі. Комусь більше квіти, хтось хотів море, спокою, — розповідає викладачка Наталія Гілязова. —Кожен студент це по-різному пережив і пропустив через себе. Ми ж розуміємо, куди воно йде. В голові відкладається думка, де воно буде розміщене і для кого. Це велика відповідальність».

У лікарні кажуть — картини допоможуть пораненим бійцям відволіктися від побачених жахів війни.

«Такі картини… вони дають можливість одужувати. Через нас пройшли десятки тисяч поранених героїв, які бачили жах, полум’я і вибухи війни. І такі картини дають їм позитив. Герої, які дивитимуться на ці полотна, будуть швидше одужувати і повертатися додому», — зазначив генеральний директор лікарні Сергій Риженко.