Новини

Гліб Пригунов: «Авто для сімейних лікарів – ніхто не вірив, але сьогодні ми це зробили!».

_MG_9637

12 нових амбулаторій Дніпропетровщини сьогодні отримали власний транспорт від обласної влади. Гроші на придбання автівок були закладені в бюджеті на 2019 рік. Розпорядженням голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Пригунова кошти у сумі 9 млн грн було розподілено селам та селищам області.

Серед амбулаторій, які отримали транспорт — Прядівська, Бабайківська, Лобойківська, Іванівська, Миколаївська, Пушкарівська, Адамівська, Божедарівська, Слов’янська, Томаківська, Юр’ївська.

«Сьогодні розвиток сільської медицини – це один з пріоритетів роботи обласної ради. За рахунок державної субвенції у цьому році в сільській місцевості здійснюється будівництво 18 нових амбулаторій, з яких 11 — з житлом для лікаря. Всі амбулаторії будуть оснащені сучасним обладнанням, комп’ютерною технікою та автотранспортом для лікаря», — розповів голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

Зміни у первинній ланці медицини наразі в області відбуваються дуже активно. На початок цього року 63 % мешканців області підписали більше 2 млн. декларацій про вибір свого сімейного лікаря, в тому числі в сільських районах – близько 516 тис. декларацій (64% населення). З огляду на це загалом на розвиток сільської медицини Дніпропетровській області виділено кошти в обсязі 202 млн. грн.

У планах не тільки надання амбулаторіям автотранспорту. Вже придбано медичне обладнання, устаткування та засоби, необхідні для оснащення амбулаторій загальної практики сімейної медицини, що будуються, на загальну суму 20714,879 тис. грн., в тому числі – для впровадження телемедицини. Крім того, на кошти субвенції для 46 існуючих амбулаторій, які не потребують проведення ремонтно-будівельних робіт, заплановано здійснити дооснащення медичним обладнанням, у тому числі телемедичним, та службовим автотранспортом.