Новини

Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук у складі української делегації взяв участь у 46-й сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи у Страсбурзі.

Seance pleniere

Пленарне засідання Конгресу розпочалася з гімну України у виконанні симфонічного оркестру.

«Велика честь та визнання. Пишаємось тим, як нашу країну підтримує весь демократичний світ», – сказав Микола Лукашук.

Ouverture de la session - musiciens jouant l'hymne europeen

Україна є одним з 47 держав-членів Ради Європи. Щороку Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи збирається, щоб знайти шляхи вирішення найактуальніших питань для європейської спільноти, зокрема викликів, які долає Україна через збройну агресію рф.

На нинішній сесії Конгресу, зокрема, обговорили теми війни рф проти України, загрозу для водних ресурсів, в контексті теракту на Каховській ГЕС, проблему незаконної депортації українських дітей в рф, кліматичні небезпеки та багато інших.

Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук виступив на засіданні Моніторингового комітету Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.

«Вкрай необхідно, аби європейські країни розуміли в повній мірі усі жахливі злочини, які чинить росія проти нашої держави. Від початку повномасштабної війни тільки по території Дніпропетровської області здійснено понад чотири з 4,5 тисячі обстрілів, з них – понад 610 ракетних атак. Внаслідок російської агресії загинули 310 наших людей, серед яких 17 – це діти. Травми отримали більш ніж півтори тисячі осіб. Моніторинговий комітет слідкує за станом демократії в Європі. Тож ця інформація надзвичайно важлива для його представників. Голова Моніторингового комітету Тібо Гіньяр запевнив у підтримці України та закликав представників делегацій інших країн сприяти нашій державі довгостроковими проєктами» – сказав Микола Лукашук.

msg-518201556-94336

На 46-й сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи підтримали Декларацію з нагоди другої річниці війни рф проти України.

Конгрес наголосив на завершенні реформи децентралізації та розвитку наших регіонів, міст і сіл. Учасники Конгресу закликали рф вивести свої війська з території нашої держави, засудили вбивства українців, знищення цивільної інфраструктури, незаконну депортацію наших дітей.

«За даними Офісу генерального прокурора, внаслідок російської агресії загинуло 535 маленьких українців, понад 1250 отримали поранення. І ці цифри не є остаточними, адже стосуються підконтрольних Україні територій. Окрім цього, країна-агресорка депортувала майже 20 тисяч неповнолітніх. Повернути додому вдалося 538 дітей. Ще тисячі були вимушені виїхати за кордон або переміститися в інші регіони країни через бойові дії. Лише на Дніпропетровщині знайшли прихисток близько 100 тисяч маленьких українців. Світ повинен розуміти, що Україні потрібні не просто слова про солідарність, а реальна допомога», – розказав на 46-й сесії Конгресу Микола Лукашук.

До обговорення цієї важливої проблеми долучилася й Дар’я Герасимчук – уповноважена Президента України з прав людини.

«Всі дії російських злочинців – це не випадковість. Це наслідки послідовної та спланованої геноцидної політики. Все, чого вони хочуть – це стерти з лиця землі українську націю. Перевиховання та перенавчання дітей – так звана індоктринація, проводилися і проводиться в рф та весь час триває на тимчасово окупованих територіях України», – сказала Дар’я Герасимчук.

Декларація отримала жваве обговорення та підтримку й представників делегацій Грузії, Польщі, Італії, Австрії, Франції, Німеччини, Британії.

«Два роки ми говоримо лише про солідарність, треба робити більше. Треба зробити так, щоб наші уряди розуміли наскільки важливо підтримувати Україну. Тому що завтра це буде Молдова, після завтра – Польща. Ніхто не знає, хто буде потім – у майбутньому», – зауважив представник делегації Італії Роберто Пелла.

Під час виступів звучали слова підтримки Україні та заклики до рішучих дій задля допомоги у її супротиві російським окупантам.

«Ми усвідомлюємо, що мир не можна побудувати з диктатором і тому всі ми в місцевих і регіональних органах влади повинні подумати, що ми можемо зробити для того, щоб приборкати російську агресію. Ми говоримо про підтримку, про довгострокову перспективу», – підкреслив представник німецької делагації Гюнтер Бергман.

Про наслідки екоциду, який чинить рф в Україні, підірвавши Каховську ГЕС, разом з Миколою Лукашуком розказала перша заступниця міського голови Нікополя Тетяна Обиденна під час засідання Палати регіонів. Адже світ повинен розуміти, що росія умисно чинить екоцид на українській землі.

Тільки за попередніми підрахунками сума збитків становить €3,5 млрд. Затоплено 600 тисяч га територій. Втрати Каховського водосховища складають 14 мільярдів кубометрів води, це 72% водосховища. Зниження рівня води складає від 8 до 11 метрів. Дніпропетровщина – серед областей, які найбільше постраждали від цього теракту.

«З липня 2022 року загинуло 40 нікопольців, 255 отримали поранення, з яких половина – важкі. У місті пошкоджено понад 500 багатоквартирних та 4100 приватних будинків. Спустошення Каховського водосховища для нас більше, ніж екологічна трагедія. Вся інфраструктура регіону була побудована під Каховське водосховище, тепер його немає. Ми вдячні за підтримку, яку надають наші європейські друзі Україні та Нікополю», – сказала Тетяна Обиденна.

Участь української делегації у Конгресі дає можливість піднімати актуальні питання регіону на розгляд європейської спільноти. Обмінюватися досвідом, взаємодіяти з національними та міжнародними організаціями задля підтримки України, мешканців та громад Дніпропетровщини, які страждають від ворожих обстрілів.