Новини

Дніпро і Канада: що ми можемо зробити разом?

IMG_2337

Відповідь на це питання шукали сьогодні в обласній раді. Посол Канади в Україні Роман Ващук, керівник комерційного відділу Посольства Адам Барболет та голова облради Гліб Пригунов обговорили перспективні напрямки співпраці: двостороннє залучення інвестицій, взаємопроникнення бізнесу, торгівля та ІТ-технології.

IMG_2308

Стосовно останньої сфери Гліб Пригунов зазначив: «Експорт комп’ютерних технологій стає одним із головних джерел надходжень до бюджету і піднімає Україну у світових рейтингах. Доходи від експорту ІТ-технологій вийшли в Україні на третє місце після продукції агропромислового комплексу та металургії. І зараз ця галузь є пріоритетною для подальшого розвитку. Ми готові скоординувати спільну роботу канадців та українських ІТ-компаній».

Окрім перспективної співпраці в ІТ-сфері, представники Канади зазначили позитивні приклади торгівлі меблями, взуттям, кондитерської промисловості. Експорт з України до Канади за останній рік склав 1 мільйон доларів. Це не занадто великі цифри, втім у порівнянні з попередніми роками – це зростання більше ніж на 300%. Стосунки між Україною та Канадою мають свою історію. Нещодавно за рахунок канадських інвестицій ( 10 млн. євро!) у Нікополі запрацювала найпотужніша в області сонячна електростанція. Як наслідок – бізнес і мешканці Нікополя забезпечені екологічно чистою енергією, а кількість викидів вуглекислого газу в атмосферу зменшено у десятки тисяч разів. На зустрічі представники Канади неодноразово зауважували, що такі проекти готові втілювати і надалі. Для них головне — якісний зв’язок із владними структурами задля скорішої реалізації проектів. На порядку денному зараз стоїть питання запуску Шиманівського родовища. Інвестиція від канадців складає 200 млн. дол. Інвестиційний проект передбачає створення понад 3000 тис нових робочих місць і видобуток за екологічно чистими технологіями. Податки в місцевий бюджет за оцінками експертів будуть складати мільярди гривень. Гліб Пригунов та Роман Ващук обговорили конкретні заходи щодо прискорення реалізації проекту.

Голова обласної ради Гліб Пригунов переконаний, що продовження дружніх і тісних зв’язків із канадськими партнерами буде більш інтенсивним: «Відкриття сонячної електростанції стало значущою подією в нашій області. Це не тільки відповідає пріоритетам обласного керівництва та захищає навколишнє середовище, а й дає новий поштовх у роботі з іноземними інвесторами. Успіх з такими партнерами гарантовано».