В регіоні за підтримки Дніпропетровської обласної ради відбувся IV Всеукраїнський форум «Рівні права — великі можливості». Під час двох панелей учасники й учасниці обговорили механізми й успішні алгоритми співпраці органів влади й місцевого самоврядування, громадськості та науковців, а також методи ефективного впровадження гендерної політики в області та на містах. Представники форуму продемонстрували вже працюючі кейси та способи використання сучасних підходів і фінансових можливостей у сфері гендеру.
«Гендерна рівність в Україні повинна стати нормою життя. І мова тут не тільки про кількісне збільшення представниць прекрасної статі в різноманітних проєктах та програмах, а про аналіз і врахування різних умов та вимог щодо жінок і чоловіків. Це фактична можливість для представників обох статей, незалежно від їхніх вікових, фізичних, етнічних чи національних упереджень, брати участь у державотворенні. Під час форуму ми піднімаємо питання й шукаємо шляхи впровадження гендерної рівності в розрізі реформ місцевого самоврядування та територіальної організації влади. А також ділимось досвідом і результатами роботи. Для прикладу, в Дніпропетровській обласній раді зараз збільшилась кількість жінок-депутаток з 20% до 30%», — пояснила начальниця управління з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради Лілія Гиренко.
На форумі були присутні представниці ТГ, сільських, селищних і міських рад — Петриківської, Новопокровської, Нікопольської, Першотравенської, Синельниківської, Ілларіонівської, Покровської, Новомосковської, Криворізької, Слобожанської та Магдалинівської. А також депутати й депутатки Дніпропетровської обласної ради, науковці, члени й членкині недержавних громадських організацій, комунальних закладів, підприємці, актив вищих навчальних закладів України.