Від початку війни на теренах регіону сталося 999 пожеж в екосистемах на загальній площі 1404 га. Це на 326% більше займань у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Наймасштабніші пожежі в екосистемах сталися у Новомосковському, Синельниківському, Нікопольському, Криворізькому, Павлоградському, Дніпровському та Криворізькому районах.
«Здебільшого, займання провокують необережне поводження людей із вогнем та навмисне паління сухостою. Наголошую, що це справжній екологічний злочин проти природи. Паління трави в екосистемах знищує дерева й родючі ґрунти, призводить до загибелі тварин. Ба більше: 3-го березня 2022 року ВР внесла зміни до ККУ, посиливши відповідальністіь за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Зокрема це стосується паліїв сухої трави. Відповідальність за злочини, передбачені ст.113 «Диверсія», караються від 15 років до довічного ув’язнення», – сказав заступник начальника управління з питань екології та енергозбереження Сергій Березань.
Прес-офіцерка ГУ ДСНС в Дніпропетровській області Євгенія Дудка додала: «Прикро, але завжди є ті люди, котрі не усвідомлюють важливості вимог пожежної безпеки та ігнорують слова рятувальників, завдаючи своїми діями непоправної шкоди природі. Найстрашніше те, що через сонячну та вітряну погоду яка зараз панує на території Дніпропетровської області, найменші осередки за лічені хвилини набувають величезних масштабів. Саме такі пожежі можуть з легкістю перекинутись на житловий сектор та на лісові масиви».
У ДСНС та в обласній раді закликають громадян не спалювати траву та сміття. За можливості проводити роз‘яснювальні бесіди із сусідами, які нехтують попередженнями.