Новини

В Пирогові відбувся фестиваль і форум “Жива культура – живий світ”: єднання через спадщину.

фест дети фото

Щорічний всеукраїнський фестиваль “Жива культура – живий світ” вже традиційно зібрав носіїв елементів НКС з усієї України. Тут носії традиційних ремесел, мистецтва та кулінарії поділилися своїми унікальними знаннями та навичками, презентували свої елементи НКС, проводили майстер-класи, співали та частували.

«Такі заходи не лише об’єднують людей, що працюють у сфері НКС, а є інформаційним майданчиком. Вони дають можливість зануритися в атмосферу традицій і мистецтва, більше дізнатися про елементи НКС, що входять до Нацпереліку, безпосередньо познайомитися з носіями. Завдячуючи їм ми формуємо міст між поколіннями та регіонами заради збереження спадщини,» – говорить начальник управління з питань культури та спорту обласної ради Лілія Гиренко.

На фестивалі Дніпропетровщина вражала красою петриківського розпису та чарівністю козацьких пісень Дніпропетровщини, а ще презентувала обряд приготування зливаної каші, який практикується в Карнаухівці. Інші регіони презентували косівську мальовану та бубнівську кераміку, кримськотатарський орнамент Орьнек, гуцульські писанки, вишивку «білим по білому», обуховицьке ткацтво та інші елементи, внесені до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Учасники фестивалю мали можливість не лише бути спостерігачами, але й особисто долучитися до процесів виготовлення елементів нашої спадщини.

Не менш важливим став Всеукраїнський форум з міжнародною участю «Жива спадщина України», що відбувся у рамках фестивалю. Відкрив його Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький, а серед спікерів були К’яра Децці Бардескі, голова Бюро ЮНЕСКО в Україні, Ростислав Карандєєв, перший заступник міністра культури, Євген Нищук, голова Комітету з Національної премії України імені Т. Шевченка та ін. Підіймалися питання збереження живої спадщини у надзвичайних ситуаціях, цифровізації, ролі спільноти в охороні НКС тощо. Форум проводився вперше і одразу зібрав понад сто учасників. В подальшому його планують проводити на постійній основі.