«Pasika Sirka» – вперше пройшов Міжрегіональний етнофестиваль обрядів і оберегів. Знаково, що захід проводився у Томаківському районі, в місцях розташування історичних пам’яток України, Запорізьких Січей. Програма фестивалю максимально занурювала в атмосферу часів Отамана Сірка! Всі бажаючі могли взяти участь у майстер-класах з виготовлення оберегів від народних умільців і від школи гри на етно-барабанах. Обрядові дійства, козачий коло, інтерактиви «Козацькі розваги», конкурс «Супер-козак», бої «лава на лаву» для дорослих і «штовхач» для дітей – усе, що символізує стиль життя і дух українського народу.
Голова обласної ради Гліб Пригунов зазначив: «Сьогодні ми дійсно проводимо багато фестивалів у національному дусі. Втім, це не лише спосіб розважитися. Така відкрита, невимушена атмосфера дозволяє жителям області відчути «на смак» українську культуру, пізнати наші традиції і ще більше закохатися в Україну! І головне – показати дітям, якими були наші пращури, як вони віддано захищали свою землю та поважали один одного! Сьогодні ми повертаємось до національних традицій, розвиваємо та бережемо мистецтва, плекаємо усе українське. Флагманом цього руху є обласний фестиваль «Петриківський дивоцвіт», і зараз ми бачимо, що до нас приєднуються в районах Дніпропетровщини!».
На гостей фестивалю «Pasika Sirka» чекали показові виступи від козаків війська Запорізького Низового «Чортомлицька сотня», вихованців школи бойового мистецтва «СПАС» та спортсменів «Олімпійської паланки» громадської організації «МГО Кодацька військо Запорізьке», байкер-шоу, вогняне піротехнічне шоу «Козацькі вогні», шоу військового оркестру «Наша зброя – музика!», виступи гуртів на сцені Запорізького козацтва та запальні українські танці. Голова обласної ради подякував організаторам свята та вручив спеціальні нагороди, зокрема і ідейному натхненнику фестивалю, художнику та активному громадському діячеві Миколі Боровику. «Саме такі ініціативні люди сьогодні виховують в нашій області нове покоління жителів! Патріотичних українців, які хочуть жити на рідній землі та відстоювати її самобутність!» – зазначив Гліб Пригунов.