Один із пріоритетних напрямків роботи обласної ради, які прописані у Стратегії розвитку Дніпропетровщини – це екологічна безпека. В обласній раді діє Дніпропетровська обласна комплексна програма екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016 – 2025 роки, над якою працювали кращі вітчизняні та іноземні фахівці.
За кожною працею та пропозицією стоїть людський фактор, досвід та знання конкретної особистості. Директор Інституту проблем природокористування та екології НАН України Аркадій Шапар, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України присвятив своє життя розробці технологій, що зможуть захистити навколишнє середовище. Сьогодні йому виповнилося 80 років.
Привітати з поважною датою ювіляра з’їхалися вчені з усієї країни. Голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов вручив йому медаль з нагоди 25-ї річниці Дня незалежності України.
«Ця людина зробила величезний внесок у розвиток не лише гірничої справи, але й екологічних програм регіону та його міст. Дніпропетровська обласна рада та облдержадміністрація й надалі продовжать співпрацю з інститутом, який очолює Аркадій Григорович, для забезпечення екологічного моніторингу і нових підходів до покращення екологічної ситуації у регіоні», – зазначив Гліб Пригунов.
Заслуги Аркадія Шапара важко переоцінити. Він вперше науково обґрунтував вплив сучасного гірничого виробництва на динаміку стану геологічного середовища і довкілля в цілому. Запропонував методологію вибору стратегії, критеріїв і показників еколого-економічного і соціального розвитку техногенно навантажених територій України. На її основі розроблено проект Закону України про концепцію переходу України до сталого розвитку та проект програми сталого розвитку регіону видобування та первинної переробки уранової сировини, затверджений потім Кабінетом Міністрів України як Державна програма. Окремі її елементи використовуються в нашій області та її містах. За участю Аркадія Григоровича вперше розроблені методичні засади комплексної системи моніторингу навколишнього природного середовища із залученням засобів дистанційного зондування Землі; новітні способи захисту довкілля від різних забруднюючих технологій та багато іншого…