Дніпропетровщина є першою серед регіонів України де на промислових об’єктах запроваджують «зелену» модернізацію економіки. Такий європейський підхід дозволяє вирішити ряд екологічних проблем промислового регіону, дати «зелене» світло іноземним інвестиціям в Україну та вивести українські підприємства на світові стандарти роботи.
Головні результати співпраці обговорили сьогодні на міжнародному рівні голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов з першим секретарем Посольства ФРН в Україні Себастіаном Кноке та представниками Німецького товариства міжнародної співпраці GIZ, під егідою яких реалізується проект.
Протягом минулого року дніпровська делегація побувала у Німеччині, де перейняла досвід роботи сміттєспалювальних заводів. Досвід німців ліг в основу стратегії поводження з твердими побутовими відходами в області. Проведено ряд форумів та семінарів для представників бізнесу, керівників комунальних підприємств, на яких навчили як вроваджувати «зелені» технології у роботу організацій та підприємств. Окремим напрямком роботи у напрямку «зеленої» модернізації є вирішення проблеми високо мінералізованих шахтних вод Кривбасу. Вже розроблено технічне завдання на підготовку проекту «Оптимізація скиду надлишків шахтних вод та їх часткова або повна утилізація ”. Кінцевий варіант техзавдання було оприлюднено учасникам процесу. Вже у лютому оголосять переможців серед німецьких компаній, які підготують техніко-економічне обґрунтування проекту, як безпечно та екологічно вирішити проблему високо мінералізованих стічних вод. Серед найбільш прийнятних варіантів – промивання водою річки Інгулець та очистка русла.
«Один з головних пріоритетів обласної ради 7-го скликання – довести європейські стандарти екології до кожного підприємства, кожної домівки, кожного громадянина. І німецький приклад є найкращим взірцем для нас. Ми співпрацюємо з Німеччиною за багатьма напрямками. Це і децентралізація, енергоефективність, допомога вимушеним переселенцям. Вагомою є допомога у вирішенні екологічних питань. Для нас дуже важливо те, що ми змогли переконати наш бізнес модернізуватись та переходити на європейські стандарти роботи, мінімізувати кількість шкідливих викидів. Запровадження «зеленої» модернізації економіки зробить нашу країну, регіон та бізнес більш конкурентоздатними на європейському та світових ринках. Я дякую німецькі стороні за співпрацю та впевнений в успішній реалізації багатьох спільних проектів», – зазначив голова облради Гліб Пригунов.
Також сторони обговорили перспективи розширення співпраці. Зокрема мова йшла про співпрацю у напрямку енергозбереження у конкурсі проектів органів місцевого самоврядування та об`єднаних територіальних громад, створення німецьким бізнесом робочих місць на Дніпропетровщині, зокрема в аграрному секторі, запровадження альтернативних засобів енергоносіїв, перетворення рослинних відходів у біопаливо. У свою чергу німецька сторона запропонувала участь у новій програмі з обміну ноу-хау між містами України та Німеччини. Вона передбачає обмін досвідом з українськими містами по зацікавлених проектах у різних сферах життєдіяльності.
«Для нас показовим був той факт, що саме керівництво області проявило ініціювало співпрацю у напрямку «зеленої» модернізації економіки. Ви є активними та цілеспрямованими ц питанні енергозбереження та екології. Ми готові вам допомагати та продовжувати співпрацю за різними напрямками та проектами», – зазначив Себастіан Кноке