Станом на 5 вересня, в країні укладено 12 784 угоди в рамках ринку землі, йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України. З них на Дніпропетровщині — 579 угод. При цьому площа земель, щодо яких зареєстровано правочини в регіоні сягає 1 969.6 га.
«На впровадження закону про ринок землі українці чекали понад 20 років. Раніше придбати землю було неможливо через мораторій 1992-го року. Тоді країну охопила криза і землю продавали за безцінь. Мораторій пояснювалась тим, що немає інфраструктури для запровадження ринку. При тому ж, і про це наголошував президент Володимир Зеленський, за час дії заборони було незаконно присвоєно близько 5 млн га держ. угідь і утворився тіньовий ринок обігу землі без сплати податків та соц. гарантій для людей. Зараз же ринок землі відкритий і право на придбання земель мають фізичні особи-громадяни України. І в цьому одна з переваг нововведення: саме за фізособами перше слово й, відтак, не виникне ситуація, коли на ринок зайдуть гіганти бізнесу і скуплять землю», — пояснив голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук.
За наявними показниками Міністерства агрополітики, Дніпропетровщина — на 6 місці в рейтингу регіонів за найбільшою площею земель, щодо яких зареєстровано правочин. З кількістю у 3 329.2 га лідирує Кіровоградська область. За нею — Харківський (3 320.7 га) та Полтавський (2 903.5 га) регіон. Стосовно кількості правочинів, на Дніпропетровщині їх складено 579. І це дев’ята позиція у всеукраїнському рейтингу.
Наразі у рамках ринку землі подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4882 нотаріусів. Всього заяв в країні 5482, із них погоджено – 4845, в черзі на розгляд – 5, відмову отримали 632.