У Дніпропетровській обласній раді головам ОТГ представили нову Стратегію енергозбереження та енергоефективності. Цей документ був розроблений депутатами і спеціалістами обласної ради спільно з науковцями, екологами та підприємцями.
Основними завданнями Стратегії є запровадження енергоефективних технологій, альтернативних джерел енергії та модернізація промисловості в регіоні.
Під час презентації документу голів ОТГ ознайомили з перевагами, які може дати громадам нова Стратегія.
В житлово-комунальному секторі запровадження енергоефективних технологій дозволить зменшити втрати енергії. Наприклад, встановлення металопластикових вікон, утеплення фасадів та дахів, заміна труб та освітлення. Усе це може зекономити громадянам до 40% коштів за комунальні послуги.
Стратегія енергозбереження, енергоефективності та розвитку відновлювальних джерел енергії Дніпропетровської області розрахована на 17 років.
Це зовсім новий, ретельно прорахований та чіткий план розвитку області та громад у сфері енергозбереження та енергоефективності.
За статистикою Дніпропетровська область є найбільшим споживачем енергетичних ресурсів в Україні. Як результат, область також є і одним з лідерів серед шкідливих викидів в атмосферу. Про це розповів голова комісії з екології та енергозбереження обласної ради Анатолій Івахно.
Саме тому у новій Стратегії обласної ради модернізація виробництва, заміна застарілого обладнання на підприємствах стоїть серед пріоритетних задач.
«Стратегія – це базовий документ. Він визначає завдання і напрямки роботи та є основою для розробки регіональних програм. Саме під ці програми ми зможемо планувати вже конкретні заходи, виділяти на них кошти з обласного бюджету та мати конкретні результати в регіоні», – розповів заступник голови обласної ради по виконавчому апарату Валерій Безус.
Важливим елементом реалізації Стратегії енергозбереження є міжнародні стосунки та спільні проекти з іноземними партнерами. Одним з найбільших партнерів обласної ради є Німецьке товариство міжнародної співпраці GIZ. За його підтримки було реалізовано безліч проектів для громад. Освітлення вулиць, встановлення енергозберігаючих вікон у школах та садочках, утеплення житлових будинків та комунальних закладів.
«Дніпропетровська обласна рада всебічно допомагає громадам в їх становленні, адже заможні ОТГ – це сильна область та сильна держава. Саме для цього ми і створили дану Стратегію. Її реалізація дозволить громадам розбудовувати свої території за високими європейськими стандартами», – прокоментував голова облради Гліб Пригунов.
На даний момент Стратегія існує у вигляді проекту рішення. Він буде поставлений на голосування на найближчій сесії облради, яка відбудеться 1 грудня 2017 року.