Новини

Залучення роботодавців до співпраці – запорука відродження профтех освіти.

пту

Реформа освіти в Україні торкнулась ПТУ. Сьогодні на порядку денному стоїть ефективне запровадження дуальної освіти по всій країні. За основу взятий досвід Німеччини.

Її суть полягає у поєднанні теорії та практики для студентів. За новою системою, половину навчального часу молоді люди проводитимуть на виробництві майбутнього роботодавця та отримуватимуть практичні навички. Таким чином, після випуску із ПТУ, молода людина починає повноцінно працювати на відповідному підприємстві. В успішності запровадження дуальної освіти зацікавлені усі сторони: влада, навчальні заклади і безпосередньо роботодавці. Адже саме вони готуватимуть для себе кваліфікованих спеціалістів.

В обласній раді організація роботодавців Дніпропетровщини спільно з німецькою організацією «NORDMETALL» обговорили можливості розширення кола підприємств-партнерів. Були присутні представники таких відомих виробництв як ДТЕК, Придніпровська залізна дорога, КБ «Південне», ТОВ «Астра» та інші. Наразі йде підготовка експертів, в рамках проекту «ЕХАМ Дніпро», які залучатимуть до процесу дуальної освіти інших роботодавців. У планах до кінця травня цього року розширити список до 150 підприємств.

Голова обласної ради Гліб Пригунов зазначає: «Успішність досвіду наших німецьких партнерів стовідсоткова. Дуальна освіта у Німеччині запроваджується вже більше ста років. Статистика говорить, що 90% студентів, які навчаються по цій системі залишаються працювати на відповідних підприємствах. Це надважливо сьогодні для України. Адже проблема нестачі кваліфікованих технічних працівників, відтік молоді за кордон стоїть дуже гостро. Обласна рада до вирішення цих проблем підходить системно, і саме дуальна освіта має стати виходом із ситуації, яка склалася».

Наразі з 55 ПТУ Дніпропетровщини дуальну освіту запроваджують у 12. Після детального моніторингу було визначено 16 технічних спеціальностей, затребуваних сьогодні в Україні.