У третю декаду травня в регіоні утримувалася нестійка погода з рясними зливами та грозами. При цьому температура повітря складала 12-17°C, що на декілька градусів нижче за норму. Про те, як на врожайність Дніпропетровщини вплинули тривалі дощі і як фахівці обласної ради взаємодіють з аграріями регіону говорили сьогодні на пресконференції в ІА «Міст-Дніпро».
«За дві доби (2 і 3 червня) у нас випало дві місячні норми опадів — понад 70 мм. Такого я не пам’ятаю вже років з 10. Це чудово, адже засіви наразі наповнені вологою й ми матимемо ліпший врожай пшениці, гороху, рапсу, ячменю і ярових культур. Якщо погодні умови й надалі будуть сприятливими, то цього року Україна отримає один з найкращих врожаїв за останні роки», — розповів Леонід Маляренко, директор ТОВ «ГАРАНТ-АГРО».
Втім, остаточні висновки щодо впливу цьогорічних дощів на врожайність дніпропетровські аграрії, кажуть, будуть готові зробити в кінці року. Наразі переконують, тримають руку на пульсі подій, готують техніку до збору посівної і, за сприятливої погоди, розгорнуть активні роботи по збору.
«На базі облради працює Дніпропетровське інвестиційне агенство. Воно взаємодіє з бізнесом, займається підтримкою та супроводом інвесторів. У тому числі фермерів. Пропонує актуальні напрямки для інвестування, а також території для реалізації проєктів. Надає послуги персонального менеджера. Складає «дорожню карту» реалізації інвестиційного проєкту тощо. Все це дуже допомагає регіональним аграріям у роботі. Як результат успішної співпраці наведу той факт, що Дніпропетровщина — серед лідерів-виробників продукції сільського господарства у січні-лютому 2021 року. Перше місце у всеукраїнському рейтингу регіон отримав за найвищий індекс сільськогосподарської продукції. Він склав 113%», — зазначила Тамара Скорук, голова постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу та соціального розвитку села ДОР.
«Дніпропетровщина завжди була в лідерах із розвитку агропромислового комплексу країни. На наших теренах зараз діють три тисячі фермерських господарств, а територія сільгоспугідь регіону — понад 2,5 млн гектарів. Розуміючи аграрний потенціал нашої області, фахівці обласної ради підтримують й допомагають фермерам», — підсумував голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.