На території Дніпропетровщини більше 12 000 історичних об’єктів, 54 пам’ятника національного значення, 178 природних пам’ятників. Але майже жоден з цих об’єктів не відповідає міжнародним стандартам.
«Напевно важко буде знайти в нашій області людину, яка би вважала, що історія і культура не є важливими. В цій сфері є декілька фундаментальних проблем. Від відсутності належного зовнішнього вигляду цих об’єктів до елементарного інформування населення про наявність кожного з них, не кажучи вже про туристичну інфраструктуру», – пояснює заступник голови облради Мгер Куюмчян, який керує проєктом.
Мета проєкту – привести до ладу більшість історичних місць області. Створити біля них відповідну інфраструктуру: здійснити благоустрій, провести освітлення та комунікації, встановити дорожні вказівники.
Також на базі кожної громади будуть створені робочі групи з числа носіїв історії краю і буде систематизована вся наявна історична інформація про пам’ятки, а на базі зібраної інформації будуть встановлені інформаційно-навігаційні стенди українською та англійською.
Наразі критерії розробляє робоча група, до складу якої увійшли профільні експерти області: історики, науковці, представники ОТГ, а також представники туристичного бізнесу.
Далі за планом обласна рада оголосить конкурс проєктів власних туристичних цікавинок громад Дніпропетровщини.
Переможці отримають співфінансування з обласного бюджету.
Ці дії призведуть до пожвавлення туристичних потоків, як внутрішніх, так і зовнішніх, що обумовить розвиток туристичної інфраструктури, як то готелів або їдалень.
«Епідемія коронавірусу внесла значні корективи в наше життя, але з самого початку ми оголосили 2020-й роком гуманізму. Обласна влада зацікавлена у відродженні нашої культурної, історичної спадщини, розвитку туризму, благоустрої територій. Саме тому ми готові закласти гроші в обласному бюджеті на співфінансування таких проєктів», – повідомив голова облради Святослав Олійник.