Це була перша в Україні дитяча мультиплікаційна студія, яка почала свою роботу у 1973 році.
Нині у цьому закладі Дніпропетровської обласної ради працює 76 гуртків, які відвідують понад 800 вихованців, а його кінофонд налічує близько 1000 мультиплікаційних фільмів, які створюють діти разом зі своїми викладачами та наставниками.
«У нас є хлопчик – Роман, тато його возить до нас із села, бо у дитини купа ідей, він ліпить персонажів з пластиліну і вигадує різноманітні історії для них. Ось зараз ми працюємо над реалізацією його казки про Зубастика, який подоружує у космосі», – розповіла викладачка «Веснянки»Тетяна Соловйова.
Загалом установа координує роботу 67 комплексних закладів позашкільної освіти області.
З 2002 року колектив кіноцентру очолює творчий, ініціативний, відданий справі і дітям Олександр Кучма.
«Головні наші напрямки – аудіовізуальна культура, декоративно-ужиткове мистецтво, театральне мистецтво, фольклор, етнографія, робота з художньо обдарованими дітьми», – розповів Олександр Кучма.
Лише у 2023 році вихованці «Веснянки» взяли участь у 15 фестивалях і конкурсах, надіславши 63 фільми і отримавши 83 нагороди.
«Тут можна спробувати себе у ролі фотографа, відеооператора, відеомонтажера і тобі допоможуть реалізуватися. Це неймовірні можливості для розвитку та творчості», – зауважив вихованець закладу Матвій Куц.
Загальний призовий фонд «Веснянки» налічує близько 2000 нагород. Серед яких 30 Гран-Прі і більше 200 нагород Міжнародних фестивалів і конкурсів. Це, зокрема, «Чілдрен Кінофест» і «Кінокімерія», UNICA і ANIMA, «Тбіліські зорі».
«Я була на сьомому, ні на восьмому небі від щастя, коли стала фіналісткою Всеукраїнського фестивалю для підлітків зі своїм фільмом «Самотність» про шкільний булінг», – ділиться вихованка «Веснянки» Уляна Кондратюк.
Особливо пишаються тут сріблом з UNICA-2023 – міжнародного щорічного кінофестивалю, який проводили в Італії.
«Ми змонтували нашу «Галерею» за три дні і не очікували, що вона буде отримувати такі високі нагороди. Це надзвичайно приємно. У своєму мільтфільмі хотіли відійти від наративів та показати, що Україна може знімати не лише про біль, а й гумористичні роботи», – розповіла вихованка «Веснянки» Анна Мєшкова.
«Веснянка» – це дружня родина, де вболівають та підтримують один одного, зізнаються викладачі.
«Ми великий колектив, де є місце і обіймам, і взаємодопомозі. Мої учні навчаються і у нашому театральному коледжі, і у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого», – поділилася методистка установи Ірина Соломончук.
«Дякую юним талантам та усьому колективу «Веснянки» за їхній важливий внесок у розвиток наших дітей – майбутнього України! Разом ми наближаємо щасливі, мирні дні на рідній землі», – сказав голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.
З 2021 року мультстудія «Веснянка» носить звання «Народний художній колектив». Її історія та робота над новими фільмами триває.