Найпопулярніші серед спеціальностей, які вони обирають – водій різних категорій, електрогазозварник, перукар, майстер манікюру.
Щоб ветерани могли навчатися, на Дніпропетровщині заключили 155 договорів на 1,8 млн грн. Усе – задля їхньої соціальної та професійної адаптації. Вони, а також їхні родичі, члени сімей загиблих захисників, можуть пройти підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за робітничою професією, отримати іншу спеціальність на основі здобутого раніше ступеня освіти. Окрім цього – отримати другий рівень вищої освіти на основі першого, пройти спеціалізацію та підвищення кваліфікації, в тому числі навчання на курсах.
Аби мати таку можливість, необхідно звернутися до органу соціального захисту населення із заявою та копіями документів:
– індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
– посвідчення, що підтверджує наявність статуса або документа, що підтверджує належність до відповідної категорії осіб;
– свідоцтва про шлюб, для дітей – свідоцтва про народження (для членів сімей осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та членів сімей осіб).
Послуга з професійного навчання надається в порядку черговості. Зокрема, можна отримати її повторно, але не раніше ніж через три роки та за наявності підтвердженого страхового стажу не менше двох років.