Біля меморіалу жертвам політичних репресій та голодомору зібрались представники Дніпропетровської облради та ОДА, представники держструктур регіону, духовенство, ГО «Дніпропетровське товариство політичних в’язнів і репресованих», родичі жертв тоталітарного режиму, небайдужі містяни. Присутні вшанували пам’ять українців, які захищали інтереси свого народу й зазнали політичних репресій.
«Під час Великого терору у 1937–1938 роках на Дніпропетровщині репресували понад 29 тисяч людей. Вони були розстріляні, пройшли в’язниці, заслання, табори, були примусово ізольовані в психіатричних закладах. Радянська влада замордовувала усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Уся ця боротьба з «соціально-ворожими елементами» мала утвердити авторитарний стиль керівництва та здійснити «кадрову революцію». Ми схиляємо голови перед тими, хто не злякався, відстоював права й свободи української нації, боронив незалежність України ціною власного життя», — зазначила радниця голови Дніпропетровської обласної ради Тетяна Губа.
Біля меморіалу панотці відслужили жалобну панахиду. Присутні вшанували пам’ять хвилиною мовчання та покладанням квітів.
«Місце, де ми щороку збираємось, аби згадати репресованих, не випадкове. Саме тут в минулому столітті було поховано чимало жертв тоталітарного режиму. Маємо берегти пам’ять про полеглих та вшановувати людей, які на собі відчули тягар репресій», – сказав голова обласного товариства політичних в’язнів та репресованих Іван Дремлюга.
Нагадаємо, День пам’яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.