Саме про це домовилися Дніпропетровська обласна рада і німецька компанія GIZ. Вони підписали меморандум про українсько-німецьке співробітництво.
Зараз в Дніпропетровській області проживає понад 75000 вимушених переселенців зі сходу країни. У зв’язку з цим Дніпропетровська влада ставить перед собою такі важливі задачі – надання тимчасового житла переселенцям, забезпечення їх роботою та надання якісної медичної і психологічної допомоги.
Також слід зауважити, що серед ВПО багато людей похилого віку та людей з особливими потребами.
Ці люди наразі проживають у геріатричних центрах. Додаткова завантаженість цих інституцій є великим викликом системі догляду, яка і до конфлікту в країні, була у скрутному стані. В них недостатньо високоякісного технічного обладнання, яке відповідає потребам геріатричних центрів та медичних закладів, де обслуговуються люди з особливими потребами!
Саме тому Україна потребує підтримки та допомоги міжнародних інвесторів та організацій. Федеративна республіка Німеччина, зокрема компанія GIZ, є одним з основних стратегічних партнерів у багатьох проектах. Забезпечення обладнанням медичних закладів, що надають допомогу людям з особливими потребами є одним з пунктів підписаного Меморандума.
Начальник управління з питань стратегічного планування, розвитку інфраструктури та міжнародної діяльності обласної ради Володимир Тюрін подякував німецьким колегам за співпрацю і зауважив: «На сьогоднішній день Дніпропетровські медичні та соціальні заклади надають допомогу всім переміщеним особам. Але для цих інституцій – це велике додаткове навантаження. Тому допомога наших партнерів із GIZ дуже вчасна і потрібна».
Генеральний консул Федеративної республіки Німеччина в Україні Вольфганг Мьоссінгер підкреслив: «Я радий, що уряд Німеччини може зробити ще один внесок до інтеграції внутрішньо переміщених осіб у їх новому оточенні. Підписання цього меморандуму значно полегшить та прискорить процедуру реалізації суспільно важливих проектів».
Голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов зазначив: «Ми дуже цінуємо підтримку зарубіжних партнерів у допомозі вимушеним переселенцям. Лише за минулий рік спільними зусиллями нам вдалося доволі багато: відремонтувати 4 гуртожитки в області, відкрити геріатричний центр, відкрити курси професійної підготовки, надавати кваліфікаційну психологічну допомогу та інше. Я впевнений, що працюючі разом, ми зможемо зробити життя людей кращим!».