Чергова сесія Дніпропетровської обласної ради пройшла в режимі онлайн, розглянули 21 питання.
Одне з найважливіших – 130 мільйонів гривень заклали на відновлення постраждалих населених пунктів області, на придбання техніки та обладнання для усунення аварій внаслідок надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі збройною агресією рф.
«Ми здійснили загалом близько 2000 виїздів. На розмінування, подолання пожеж, обстеження територій. 93 людини врятовано. Особливо важким був період вересень-жовтень. Нашим співробітникам довелось працювати на ліквідації масштабних пожеж у Кривому Розі та Дніпрі, долаючи наслідки атак рф», – доповів Андрій Кульбач, керівник ДСНС.
Станом на 14 жовтня на потреби силовиків, військових та внутрішньо переміщених осіб від початку повномасштабного вторгнення рф депутатський корпус затвердив виділення понад 710 мільйонів гривень.
По ситуації в області доповів Анатолій Щадило, керівник обласного управління національної поліції:
«Поліція продовжує працювати у напруженому режимі. Разом з рятувальниками ми приїжджаємо кожного разу на місце ворожих атак. Загалом за цей час область обстрілювали 580 разів. Ворог руйнує нашу інфраструктуру. Також ми відкрили 4600 кримінальних проваджень по злочинах російських військовослужбовців».
8,3 мільйона передбачено з державного бюджету на компенсацію комунальним закладам, школам, ліцеям, у приміщеннях яких розміщувалися переселенці.
«94,6 млн грн освітньої субвенції з державного бюджету розподілили місцевим бюджетам на закупівлю шкільних автобусів.
Очікуємо, що до кінця року в громади області приїде 46 автобусів на заміну тих, які були передані на потреби військових», – розповів голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.
Додатково 7,5 мільйонів передбачили для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області.
«Окрім цього, затвердили чотири нові програми, які стосуються створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, інформатизації Дніпропетровщини, розвитку сімейної і гендерної політики та розвитку малого й середнього підприємництва в Дніпропетровській області.
Наостанок надали згоду на безоплатне прийняття з державної власності до спільної власності територіальних громад підприємств «Дніпро – Західний Донбас» та «Кривбаспромводопостачання». Впевнені, що після прийняття підприємств у спільну власність громад зможемо повністю вирішити питання водопостачання у Синельниківському та Павлоградському районах», – зазначив Микола Лукашук.
Також на початку пленарного засідання присягу склали два нових депутати – Наталія Лисенко та Василь Калінін.