За 8 років роботи Дніпропетровське відділення ДП «Біоімплант» МОЗ України» виготовило та надало для клінічного застосування 2025 одиниць кератобіоімплантатів для пацієнтів в Україні. Це медичні вироби, зроблені із анатомічних матеріалів померлих людей й призначені для імплантації у лікувальних цілях. Завдяки йому донорську рогівку ока отримало чимало пацієнтів не тільки з Дніпропетровщини, а й з усієї країни.
«За даними ВООЗ патології рогівки займають третє місце серед причин сліпоти. А в структурі первинної інвалідності по зору в Україні – п‘яте. Зарадити проблемі може кератопластика. Саме тому спільними зусиллями обласної ради та ДніпроОДА вдалось створити «Біоімплант». Завдяки фінансуванню обласної програми «Здоров’я Дніпропетровщини» наразі безкоштовно прооперовано понад 300 пацієнтів з патологією і рогівковою сліпотою. Наголошую, це є єдина в Україні регіональна програма по відновленню зору у мешканців області! Ми й надалі будемо фінансувати лікування пацієнтів області методом кератопластики з використанням кератобіоімплантатів. Щиро вдячні співробітникам Дніпропетровського обласного бюро судово-медичної експертизи, які залучені до співробітництва з ДП «Біоімплант» й надають анатомічні матеріали в межах національного законодавства», – сказала голова постійної комісії ДОР з питань охорони здоров’я, дитинства та материнства Аріна Пустова.
Також протягом 2014-2019 років завдяки КБІ врятований зір 14 військовим, які отримали травми ока у зоні АТО й ООС.
Директор ДП «Біоімплант» МОЗ України» Ігор Алєщенко додав:
«Завдяки діяльності ДП «Біоімплант» з 2014 року в Україні була відновлена кератопластика. Це стало можливим з впровадженням сучасних технологій обробки донорської рогівки ока. Технологічні інвестиції були зроблені Венеціанським банком тканин ока під керівництвом доктора Дієго Понзина. Можливість лікувати пацієнтів в Україні заощадила більше 300 мільйонів гривень бюджетних коштів».
Кератобіоімплантати, що виготовлені у Дніпропетровському відділенні, були використані для проведення різних видів кератопластики у провідних офтальмологічних закладах:
⁃ Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України (м.Одеса);
⁃ Дніпропетровській обласній клінічній офтальмологічній лікарні;
⁃ ТОВ «ОК «Новий зір» (м. Київ);
⁃ КЗ «Харківська клінічна лікарня № 14 ім. проф. Л. Л. Гіршмана»;
⁃ Київській міській клінічній лікарні №1 тощо.