В Дніпропетровській обласній раді відбулось засідання постійної комісії з питань екології та енергозбереження. На ньому були присутні депутати облради та обладміністрації, спеціалісти департаменту екології та екоактивісти. Перед ними про свою роботу в рамках енергоефективності звітували представники підприємств-забруднювачів регіону.
На Дніпропетровщині діє комплексна програма екобезпеки та запобігання змінам клімату на 2016 – 2025 роки. Її депутати обласної ради підтримали на одній з останніх сесій. Програма визначає 25 підприємств-забруднювачів, які мають забезпечувати екологічну безпеку в регіоні й мінімізовувати шкідливі викиди в атмосферу, ґрунт та водоймища. Про свої результати й виконані перед облрадою зобов’язання сьогодні звітували представники ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» та КП «Дніпроводоканал».
«Наша мета сьогодні — аби великі підприємці області могли працювати й інвестувати в наш регіон. Успіх цих компаній — це і робочі місця для мешканців Дніпропетровщини, і зарплати, і податки, які формують бюджет. Однак при цьому підприємці мають дотримуватись певних екологічних стандартів й постійно вдосконалювати роботу, аби мінімізувати шкідливі викиди»,- зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.
На засіданні представники компаній-забруднбвачів зачитали доповіді про екологічні виклики з якими зіштовхнулися й рішення, які вже впровадили на підприємствах. Зокрема, представники ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» наголосили, що в рамках виконання обласної програми в 2016-2020 рр , впровадили технологію пило-вугільного палива на одній із доменних печей, реконструювали коксові батареї та агломераційний цех. А ще за звітній період знизили викиди підприємства в атмосферне повітря на 24%, а у воду на 38%.
В свою чергу, представники, ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» звітували, що модернізували системи утилізації продуктів горіння та газоочисного обладнання на своєму підприємстві. Наразі ж працюють над тим, аби вивести комбінат на повний цикл — відмовитись від постійного забору води з річки Дніпро.
«Ми уважно вивчимо й перевіримо результати цих підприємств. Попри те, що компанії, безумовно, почали впроваджувати енергоефективні заходи, до підприємців ще є багато питань. Лишилась низка зобов’язань, які підприємства добровільно взяли на себе, однак за п’ять років чомусь не виконали. Спускати на гальма екологічну складову в роботі компаній ми не будемо», — додав голова постійної комісії обласної ради Максим Курячий.
Після заслуханих доповідей, представники департаменту екології обласної ради та адміністрації внесли свої правки до подальших енергозберігальних планів компаній. Пропозиції, запропоновані підприємствами, були відправлені на доопрацювання й подальше вивчення профільними фахівцями.