Це четвертий подібний заклад в Україні, створений за сприяння україно-швейцарського проєкту “Діємо для здоров’я”. Головна функція центру – це профілактика та контроль неінфекційних захворювань.
«Неінфекційні захворювання – це інфаркти, інсульти, діабет, онкологія, психологічні захворювання тощо. Власне те, від чого страждають дуже багато людей. Тільки вдумайтесь, близько 70% смертності припадає саме на серцево-судинні захворювання, 13% – на онкологічні. При цьому від інфекційних та вірусних хвороб за статистикою помирає близько 5% населення», – розповів Олексій Григорук, заступник керівника обласного департаменту охорони здоров‘я.
Україно-швейцарський проєкт “Діємо для здоров’я” інвестував близько 300 тисяч гривень в оснащення центру знань технікою, меблями та матеріалами.
«Дніпропетровська обласна рада також вже багато років поспіль займається впровадженням різноманітних програм та ініціатив, які присвячені здоровому способу життя населення. У тому числі – популяризація спорту, боротьба із залежностями, правильне харчування в закладах освіти тощо. Тож, створення Центру знань з НІЗ – це дуже важливий проєкт, особливо зараз, коли населення живе у постійному стресі й ці захворювання мають тенденцію до загострення», – зазначила начальниця гуманітарного управління обласної ради Лілія Гиренко.
Заклад виконуватиме наступні задачі:
✅організовувати і проводити навчальні заходи (тренінги, лекції, семінари);
✅розроблятиме та розповсюджуватиме інформаційні матеріали;
✅надаватиме консультації, забезпечуватиме менторство та підтримку.
«Головна мета створення цього центру – сприяння освіті громадян. Популяризація здорового способу життя. У тому сенсі, щоб люди навчилися запобігати виникненню хвороб, а не лікували наслідки. Іноді такі, які вже не піддаються лікуванню», – сказала Аріна Пустова, депутатка обласної ради та голова постійної комісії з питань здоров‘я, дитинства та материнства й радниця голови ДОР.