Проєкт реалізовано Держенергоефективності спільно з Дніпропетровською обласною радою та ОВА. В рамках співпраці сторони підписали тристоронній Меморандум.
Регіональний офіс стане платформою для співпраці Держенергоефективності та місцевої влади у таких основних напрямах:
управління енергоспоживанням;
створення «подушки енергетичної безпеки» регіону;
залучення фінансових ресурсів;
просвіта та популяризація у напрямку енергоефективності.
«Місцеве самоврядування – справжня рушійна сила змін. Об’єднавшись, ми здатні досягти реальних результатів задля енергоефективного життя громад. Із усіма перевагами: економією бюджету, комфортними школами і лікарнями, новими робочими місцями, конкурентним бізнесом… Платформою для співпраці стане офіс декарбонізації та енергоефективності», – зазначила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва.
Ганна Замазєєва зазначила, що саме регіональні офіси, які будуть допомагати громадам ставати енергоефективними і впроваджувати в процеси відбудови сучасні технології та інновації.
«Чому це важливо? По-перше, «доступна та чиста енергія» – це одна з цілей сталого розвитку. Її впровадження, як і усіх інших цілей, є ключовою умовою нашого процесу євроінтеграції. Всі рішення щодо енергоефективності приймаються у громадах, тож, саме місцеве самоврядування грає у цьому найважливішу роль. І що дуже важливо у подальшій відбудові країни: зелена енергетика – це частина конкурентноздатності громади, можливість залучення інвестицій та бізнесу», – розповів Микола Лукашук, голова Дніпропетровської обласної ради.
Координаційним пунктом та консультативним органом у цьому процесі буде саме регіональний офіс декарбонізації та енергоефективності.
Тут фахівці:
створять «подушку енергетичної безпеки» регіону,
фінансуватимуть відповідні проєкти,
впроваджуватимуть енергоменеджмент,
шукатимуть інвестиції,
запускатимуть місцеві програми,
консультуватимуть.