Депутати VIII скликання переважною більшістю голосів – 95 «за» – прийняли уточнений кошторис Дніпропетровщини. Загалом – майже 10 млрд грн.
З них 1,5 млрд – бюджет розвитку, тобто кошти, які підуть на будівництва та реконструкції в області.
Серед головного:
– будівництво водогонів – 28, 4 млн грн;
«Жителі деяких населених пунктів області все життя прожили без води. Це неприпустимо в цивілізованій країні! Особливо це торкнулось Новомосковського району, села Губиниха, смт Гвардійське та Черкаське. Тому в цьому році ми спрямували кошти саме на будівництво систем водопостачання для цих територій», – розповів голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.
– реконструкція доріг (державного і місцевого значення) – 1,3 млрд грн;
– спортивні комплекси та стадіони – 17 об’єктів на 195 млн грн;
«Цього року ми робимо акцент на розвитку спорту та фізичного виховання. В рамках програми «Здорова Україна», яку запроваджено Президентом України Володимиром Зеленським. Як наголосив Президент: «Ми маємо створити умови для розповсюдження здорового способу життя. Здоров’я має стати національною ідеєю». А це можливо там, де є умови для занять спортом. Тому окремо закладено 10 млн на зведення нових 400 тренажерних майданчиків всією Дніпропетровщиною. Ми також заклали кошти на мотивацію спортсменів – премії для чемпіонів Олімпійських та Паралімпійських ігор – 3 млн грн.», – пояснив Микола Лукашук.
– реконструкції медичних закладів – 52 об’єкти на 481 млн грн;
«Окрім реконструкцій ми передбачили кошти на виплати медикам, що захворіли коронавірусом. У зв’язку із пандемією вони опинились на передовій. Тож, для них було спрямовано 3 млн у грудні 2020 року та ще 8 млн додатково на цій сесії», – зазначив голова обласної ради.
– будівництва та капітальні ремонти закладів освіти – 308 млн грн.
Також у цьому році в обласному бюджеті передбачені кошти на проведення капітального та поточного ремонтів в історичному музеї імені Д.І.Яворницького”, театрі Шевченко та будинку О.П. Блаватської на 11 млн грн. Та ще на мільйон – придбання нового обладнання для Музею АТО.
«Мій девіз: сказав – зробив. Побачив проблему – вирішуй! На початку року я відвідав Музей АТО. Вразило все – і люди, і експозиція. Та найсильніші почуття викликає перегляд фільму. Втім, як розповіли співробітники музею, обладнання кінозалу потребує оновлення, оскільки термін експлуатації вже вичерпано. Тож, 1,1 млн грн ми виділяємо саме на 10 нових лазерних проекторів для панорамного кінотеатру Музею АТО та оновлення вуличної експозиції», – підсумував Микола Лукашук.
Поміж іншого, депутатами була прийнята Дніпропетровська обласна комплексна програма (стратегія) екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016-2025 роки.
Згідно з нею серед головних заходів на 2021 планується:
– знизити обсяги забруднюючих викидів у повітрі на 16 тисяч тон;
– здійснити розчищення річок – 30 км;
– відновлення лісів – 442 га.
Витрати обласного бюджету на реалізацію програми – 270,2 млн грн.