Про нову реформу системи, її особливості та етапи втілення сьогодні говорили на обласній нараді. Головна мета нововведень – побудувати нову систему догляду і виховання дітей. Адже понад 7 млрд. грн з держбюджету йдуть не на дітей і їхні потреби, а на утримання будівель та зарплату персоналу. В інтернатах України знаходиться 100 тис. дітей. І що найцікавіше, лише 9% з них – це сироти, інші ж живуть там за заявами батьків, через негаразди в їхніх родинах, або через порушення психофізичного розвитку дітей. Усі ці дослідження доводять важливість втілення нової системи. Весь фокус у новому підході зосереджений на сім’ї та її можливостях зростити дитину.
Обласна влада переконана, що на практиці в кожній громаді, де проживає родина, мають бути створені певні соціальні послуги та працюватимуть спеціалісти, які здатні їх надати. На заході відзначили важливість запровадження базового пакету послуг для дітей – це соціальний супровід за місцем проживання, центри денного догляду чи реабілітації, інклюзивна освіта в школах, центри матері і дитини, послуги термінового влаштування та тимчасового догляду, прийомні сім’ї, заклади для дітей з умовами проживання, максимально наближеними до сімейних, розраховані на 10 дітей.
Голова обласної ради Гліб Пригунов зауважує: «Кожна дитина має право на індивідуальну турботу, підтримку, любов і увагу. Завдань наразі стоїть дуже багато! Але я переконаний, що діючи разом, ми змінимо систему. Побудуємо нову, яка буде максимально захищати і піклуватися про дітей.».