Такими є наслідки війни у Криворізькому районі. Найбільше там страждають дві прикордонні громади – Зеленодольська та Широківська.
«З цих громад виїхало близько 15 тисяч мешканців. 15 тисяч людей вимушені були шукати порятунку. Сьогодні в рамках робочого візиту ми оглянули села, які постраждали внаслідок обстрілів російськими окупаційними військами.
Зрозуміло, що ані Зеленодольська, ані Широківська громади не зможуть власним коштом відновити все, що було зруйновано окупантами. Їхніх бюджетів для цього не вистачить. Тому з цим допомагатиме держава», – зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.
Території Криворізького району, які обстрілюють російські окупаційні війська, залишаються небезпечними.
«Через обстріли села та міста засіяні касетними боєприпасами, а люди часто залишаються без газу, світла та води. Дякую електрикам, газовикам, комунальникам, медикам, рятувальникам, поліціянтам, нацгвардійцям. Дякую керівникам усіх громад та району», – сказав очільник ОВА Валентин Резніченко.
Під час робочої наради обговорили і допомогу переселенцям. Як розповів начальник Криворізької військової адміністрації Олександр Вілкул, кожна людина забезпечена усім необхідним:
«З очільниками громад обговорили подальшу допомогу. Від початку бойових дій ми провели серйозну евакуацію людей з прикордонних громад. По деяким населеним пунктам – це до 70% населення. Всім мешканцям надана у Кривому Розі медична допомога, можливість розселення в спеціально облаштованих дитсадках та школах, а хто потребує особливого догляду – в територіальних центрах. Люди забезпечені харчуванням. Ми продовжуватимемо надавати їм всебічну допомогу», – повідомив Олександр Вілкул.