Новини

Що має бути з лікарнями міста?

DSC07084

На це та інші питання покликана дати відповідь створена головою обласної ради Глібом Пригуновим громадсько – експертна рада. Відбулося перше засідання поважного органу, до якого увійшли відомі лікарі, керівники медичної галузі, представники громадськості. Зі складом комісії ви можете ознайомитися на сайті обласної ради за посиланням http://oblrada.dp.gov.ua/documents/rozp-general/розпорядження-№-44-р-від-01-03-2017-року-про-ство/ .

«Підпорядкування лікарень – це не першочергове питання. Міські лікарні знаходяться у власності територіальної громади Дніпра,  де є відповідальність області. Для того, аби відповісти на питання, які лікарні  передавати із області у керування містом, коли це робити, треба ясно представити загальну картину надання медичних послуг населенню в області», — так розпочав свою промову Гліб Пригунов.

DSC07098

Більшість його підтримала, зауваживши, що передача лікарень  у керування місту  займе багато часу, а головне – потягне за собою звільнення працівників: їх потрібно буде звільнити, а потім прийняти на роботу в юридично інше підприємство. По-друге, існують певні нюанси із наданням медичної допомоги населенню. Так, в міських лікарнях обслуговується багато людей із області і навпаки — в обласних лікарнях — багато із Дніпра. Сьогодні необхідно зробити паспортизацію лікарень, зрозуміти, хто і які послуги в них отримує. Після цього буде прийняте рішення про оптимізацію надання медичних послуг та маршрутів пацієнтів до лікарень. Лікарі були єдині в своїй думці, що лікарні, де роблять 100 операцій на рік  або, наприклад, родильні доми, де народжують 40 немовлят на рік, – це злочин проти українців. Таких лікарень не повинно існувати, медичну допомогу мають надавати висококваліфіковані лікарі із постійною практикою. Наприкінці березня має відбутися друге засідання громадсько-експертної ради, на якій будуть оприлюднені результати паспортизації медичних закладів.

DSC07089

«Ми цінуємо кожного співробітника кожної лікарні. Також ми несемо відповідальність перед мешканцями нашої області за надання якісної медичної допомоги, тому медична допомога буде оптимізована, і я впевнений, що роботи вистачить на всіх. Кваліфіковані лікарі будуть в нагоді і в хоспісах, яких зараз немає, і в реабілітаційних центрах», — підкреслив Гліб Пригунов.

DSC07102