“Українська Бельгія: іноземні інвестиції в Україні. Кінець ХІХ – початок ХХ ст.” Саме із такою назвою сьогодні в історичному музеї відкрили виставку Голова обласної ради Гліб Пригунов та Посол Королівства Бельгія в Україні ЛЮК ЯКОБС .
Гірничо-металургійна промисловість Півдня України зобов’язана своїм виникненням перш за все іноземним компаніям. Особливо значним був вплив бельгійського підприємницького капіталу, через що сучасники називали Катеринославську губернію “Українською Бельгією” і “Десятою Бельгійською Провінцією”. Бельгія була першим і основним іноземним інвестором імперії, а її інтерес був зосереджений у Придніпровсько-Донецькому регіоні в Україні.
На виставці представлено майже 250 історичних документів тих часів і подій, які відтворюють важливий період бурхливого розвитку українського регіону. Музейні предмети розповідають про історію діяльності бельгійських підприємців і капіталів у гірничій, металургійній, машинобудівній та хімічній промисловості і у сфері міського транспорту і електрики регіону.
Крім того представлені фотокартки і портрети бельгійських і українських підприємств, керівників і засновників заводів, рудників, шахт. На фотокартках відтворені гігантські металургійні заводи з доменними печами, образи яких вражали уяву сучасників. Рудники, шахти, продукція заводів, і звісно, зображення робітників – металургів, шахтарів. Промисловий бум створив робочі місця для десятків тисяч мешканців краю.
«Відносини України і Бельгії мають довгу та багату історію, тож сьогодні ми можемо брати ці історичні приклади за основу сучасного співробітництва. А вивчення досвіду наших із Бельгією економічних співвідношень може стати поштовхом для нових інвестицій», – підкреслив Гліб Пригунов.