Новини

День та ніч музеїв: фахівці Дніпропетровського історичного розповіли про власні досягнення й запрошують містян на святкування

8E9AEC68-9983-408B-AB21-3DDC55F831CE

З нагоди Міжнародного дня музеїв та напередодні акції «Ніч музеїв» співробітники Дніпропетровського історичного розповіли про роботу закладу, поділились напрацюваннями, яких досягли та розповіли про плани на майбутнє. Також оголосили цьогорічну програму святкування «Ночі музеїв».

«Поціновувачів історіє чекаємо 22-го травня о 14.00 на музейному подвір’ї. Там розгорнемо майстер-класи з писанкарства, виготовлення жіночих прикрас та ін. Будуть і предметна розповідь про побут вояків світових воєн, і толока біля кузні коваля, і цікаві лекції. О 15.00 почнеться концертна програма на імпровізованій музейній сцені.  О 17.00 — екскурсії в будівлі музею, о 22 — вечір чорно-білого кіно. Цьогоріч відвідувачі зможуть побувати на базарі 1921 року, на розкопках Черняхівської культури, дізнатися масонські історії нашого міста», — розповіла заступниця директорки історичного музею з наукової роботи Валерія Лавренко.

Дніпропетровський національний  історичний музей ім. Д. І. Яворницького — один з найбільших та найстаріших в Україні. Унікальна колекція експонатів налічує аж 294 тисячі музейних предметів, що розкривають історію краю з найдавніших часів до сьогодення.

«Здебільшого на рівні області існують краєзнавчі музеї, а наш музей від часів Д. І. Яворницького функціонує саме як історичний. Без компонентів флора, фауна, геологія краю. Це суттєво відрізняє заклад від решти аналогічних. Другий момент: наш музей набагато випередив час. У Польші лише зараз виникає практика будівництва приміщень спеціально під музеї (Музей Другої світової війни у Гданську). Здебільшого музеї там розміщують у старих неадаптованих будівлях. У нас навпаки — будівля 1905 р. від самого початку зводилась як музейна і добудова 1970-х рр. також створювалась як експозиційний простір. Унікальність нашого музею ще й в тому, що минулого року ми першими відважилися на Ніч Музеїв онлайн, а тому єдиним з українських музеїв ми потрапили на мапу цієї міжнародної акції, яку розробила асоціація музеїв ICOM», — додала Велерія Лавренко.

За минулий рік в історичному відбулось близько 60 виставок. Понад 30 тематичних, інтерактивних та театралізованих екскурсій та майстер-класів  проводилось щомісяця.

«Обласна рада підтримує старання співробітників музею і робить все необхідне, аби історики, дослідники й краєзнавці працювали в сучасних й комфортних умовах. На початку року ми отримали звернення про необхідність ремонту  комунікацій та зовнішнього оздоблення будівлі музею. В обласному бюджеті ми заклали 500 тисяч грн. на розробку проєктно-кошторисної документації щодо заміни гідродинамічних котлів на електричні. Ще 300 тис грн — на ПКД по протиаварійним роботам у садибі Блаватської і 200 тисяч — на ПКД по реставрації фасадів історичного. Також на капітальний ремонт приміщень Діорами (зали №7) виділено 7 690 857 грн», — розповів голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.