Працівники Дніпропетровського обласного медичного центру соціально значущих хвороб провели акцію з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.
Тестування проводили на базі Пункту Незламності у Дніпропетровській обласній раді.
«Навіть зараз у період війни ми не повинні забувати про соціально значущі хвороби суспільства. Ми повинні об’єднати зусилля у подоланні епідемії ВІЛ/СНІДу, демонструвати підтримку людям, чиє життя змінив ВІЛ, згадувати про тих, хто помер через ВІЛ», – сказала Аріна Пустова, депутатка обласної ради та голова постійної комісії з питань здоров‘я, дитинства та материнства й радниця голови ДОР.
За оціночними даними у світі налічується 38,4 млн людей, які живуть з ВІЛ. З початку епідемії, від захворювань, пов’язаних з ВІЛ, померли 40,1 млн інфікованих.
Станом на 01.11.2022 під медичним спостереженням в Дніпропетровській області перебувають 29579 осіб, хворих на ВІЛ/СНІД.
Разом із тим, за 11 місяців 2022 року було обстежено близько 135 тис. осіб, спостерігається зниження зареєстрованої захворюваності на ВІЛ-інфекцію на 23% та смертності від СНІДу на 21%. Також знизився відсоток передачі ВІЛ від матері до дитини до 2,5% в порівнянні з 3,9% в минулому році.
«Не знання свого ВІЛ – статусу не вирішить проблему, якщо вона є. Потрібно пройти тест і почати лікування. А відтак – зберегти життя своє та життя рідних та близьких.
В Дніпропетровській області медична допомога з приводу лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу надається в майже 40 лікувальних закладах охорони здоров’я, а тестування на ВІЛ у всіх лікарнях. За програмою медичних гарантій – це гарантовано та безкоштовно для пацієнта. З початку війни за медичною допомогою до лікувальних закладів звернулись 998 внутрішньо переміщених осіб з ВІЛ-інфекцією, з яких на сьогодні залишились отримувати лікування антиретровірусною терапією в нашій області 456 пацієнтів», – сказала Ірина Чухалова, директор
Дніпропетровського обласного медичноно центру соціально значущих хвороб.