Лісгоспи мали стати самодостатніми та успішними підприємствами у зв’язку з відміною державного фінансування, проте підприємства і надалі продовжують працювати за звичним схемами. Адже в більшості менеджмент лісгоспів залишився з минулих часів. Наслідком цього стали звільнення працівників, збільшення несанкціонованої вирубки лісу і, як наслідок, зменшення лісових масивів. «Так як раніше вже не буде, і це треба зрозуміти», – таку жорстку позицію зайняли заступники голови обласної ради Антон Кумановський та Олег Ісаєв. Про що і заявили на нараді з представниками лісгоспів та заповідників.
Для того, аби припинити зменшення лісових масивів, на минулій сесії облради було прийняте рішення «Про заборону проведення вирубок полезахисних лісових смуг та тимчасову заборону вирубки деревини у лісах та лісових масивах області на період до 01 квітня 2018 року». Також був обласною радою був направлений лист з до Кабінету Міністрів, де пропонується розглянути можливість передачі лісгоспів до комунальної власності, що дозволить направити на підтримку галузі кошти місцевих бюджетів.
Ще один варіант, який розглядається владою і працівниками галузі – це можливість частину державних лісогосподарських підприємств перетворити на регіональні ландшафтні парки із статусом заповідних лісів. А частину лісгоспів, де можлива промислова вирубка, передати до комунальної власності. Такий варіант більш прийнятний через те, що 90% лісів регіону рукотворні і в переважній більшості лісгоспів неможлива промислова вирубка.
«Обласна рада першою в Україні ініціювала збереження полезахисних лісових смуг та тимчасову заборону вирубки дерев у лісах і лісових масивах Дніпропетровської області. А сьогодні перед нами стоїть завдання створити умови для здорового функціонування лісгоспів в регіоні», – зазначили в обласній раді.