Міжнародний день рідної мови відзначають щороку, починаючи з 2000 року відповідно до рішення ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що відбулася в Парижі.
До участі у заході запросили представників національних діаспор, що діють на території області та майбутніх правоохоронців, які незабаром охоронятимуть порядок на наших вулицях.
«На Дніпропетровщині проживають представники понад 130 національностей. Рідна мова для кожної з них – це пам’ять предків, пам’ять народу. Оскільки перше слово ми чуємо від матері, то й рідну мову часто називають материнською. Обласна наукова бібліотека зберігає й популяризує мови різних народів. Щороку ми видаємо близько 35 тисяч примірників видань іноземними мовами. Це навчальна, довідкова й художня література. І всі вони користуються попитом серед наших читачів. Ми щасливі, що в стінах бібліотеки лунають різні мови», – зазначила директор бібліотеки Надія Тітова.
Учасники круглого столу читали вірші Тараса Шевченка грузинською мовою, Лесі Українки – німецькою, розповідали про кримськотатарську, ромську, польську, болгарську, грецьку.
Студенти обласного мистецько-художнього коледжу та артисти фольклорно-хореографічного ансамблю «Славутич» виконували пісні іспанською, сербською й українською мовами.