За круглим столом сьогодні зібралися представники органів державної та обласної влади, прокуратури, національної поліції та охорони здоров’я. Усе заради того, аби обговорити єдину стратегію імплементації нового закону в сфері запобігання та протидії насильству. Він набрав чинності з початку цього року.
Домашнє насилля – це поширена проблема в усьому світі серед усіх верств населення. Різниця у тому, що за кордоном, це суспільно-важлива тема, якою опікуються на рівні держави. Різноманітні громадські організації допомагають жертвам домашнього насилля, підтримуючи їх психологічно та матеріально. В Україні ж прийнято вважати, що прояви агресії у сім’ї – це особиста проблема кожного. Втім, новий закон покликаний повністю змінити роками усталені стереотипи.
Ірина Луценко, народний депутат від БПП, зробила акцент на актуальності цього закону через певні обставини в суспільстві:
«По-перше, вимушено переміщені особи та бійці АТО знаходяться в нестабільному психологічному стані, через що зростає кількість насильств в родинах. По-друге, не зменшуються і так звані, «класичні» насильства, коли чоловік принижує, ображає, б’є жінку чи дітей. Закон передбачає жорсткіші покарання для кривдників та дозволяє національній поліції контролювати поведінку порушника, аби уникнути повторного насилля».
У 90% випадків від проявів агресії страждають жінки та діти. Понад 3 мільйони неповнолітніх в Україні щороку спостерігають за актами насильства у сім’ї або є їхніми вимушеними учасниками. За 2017 рік у Дніпропетровській області було надано допомоги 1038 особам – жертвам насильства, з них 1006 особи – жінки.
Голова обласної ради Гліб Пригунов зазначив про не менш важливий напрямок роботи:
«Я переконаний, що важливий аспект – це запобігати насильству. Виховувати людей, виховувати нові стандарти відносин в родинах. Ми всі маємо усвідомлювати про неприпустимість насильства взагалі!».
Заступник міністра соціальної політики Наталія Федорович зазначила, що роз’яснювальні зібрання стосовно нового закону про протидію домашньому насиллю проведуть у різних куточках України.