Новини

28 червня в державі відзначається одне з найважливіших свят – День Конституції України

!IMG_1573

Саме цього дня у 1996 році Верховна Рада ухвалила і ввела в дію Основний Закон, який утверджує прагнення українського народу до незалежності та власної держави.

З нагоди 26-ї річниці Дня Конституції України сьогодні відбулося покладання квітів до пам’ятника Тараса Шевченка.

«Конституцію України визнано однією з найдемократичніших у світі. Саме вона стала головним оберегом державності і демократії, гарантом соборності України. Звитяжна боротьба за свою незалежність, неухильне дотримання основних принципів, вміння поважати права інших громадян й шанувати закон – запорука розвитку нашої держави і зміцнення міжнародного авторитету України на світовій арені», – сказав заступник голови Дніпропетровської обласної ради по виконавчому апарату Олександр Донченко.

Довідково.

Конституція України була прийнята 28 червня 1996 року 315 голосами народних депутатів. Це єдиний документ, який набрав чинності одразу в день його прийняття.

Першою Конституцією України вважається «Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького», що укладена 1710 року гетьманом Пилипом Орликом. Вона визначала права і обов’язки усіх членів Війська Запорізького.

!IMG_1519 !IMG_1575 !IMG_1580!IMG_1620