Новини

35-та річниця Чорнобильської трагедії: тематичну виставку організували в історичному музеї ім. Яворницького

1FFAB7DA-60F5-4E35-916A-C8B528EA31B3

До роковин аварії на Чорнобильській атомній електростанції в історичному музеї Дніпра відкрили тематичну експозицію. Особисті речі, документи й фотографії, захисну амуніцію ліквідаторів й дозиметри — все це можна побачити на виставці, що організована за ініціативи Всеукраїнської ГО «Союз Чорнобиль України» та міської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» та за підтримки Дніпропетровської обласної ради.

«Наслідки вибуху на ЧАЕС — жахливі, проте вони могли б бути ще страшнішими, якби не мужність й самовідданість наших ліквідаторів. Відлуння тих часів ми відчуваємо й досі. У ці дні, напередодні роковин трагедії, ми вшановуємо пам’ять тих, хто віддав життя, долаючи наслідки катастрофи. За офіційними даними загалом внаслідок Чорнобильської аварії потерпіли близько 5 млн. осіб, з них понад 2,6 млн. українців, у тому числі понад 600 тис. дітей.
Сьогодні я хочу подякувати тим, хто лишився з нами. Ваш подвиг неможливо переоцінити. Від імені голови обласної ради Миколи Лукашука та всього депутатського корпусу хочу побажати вам міцності духу й, найголовніше, здоров’я», — подякував ліквідаторам заступник голови обласної ради Ігор Каширін.

Зараз у Дніпропетровській області на обліку перебуває 19 234 людини, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Близько 2 тисяч з них — діти. Щороку їм надається фінансова підтримка з державного, обласного та місцевих бюджетів. Це компенсації на продукти харчування, відпустки, допомоги на оздоровлення та путівки в санаторії, відшкодування за банківські позики та ін.
У 2021 році також з обласного бюджету виділено 3,3 млн грн на безкоштовні ліки та зубопротезування чорнобильців 1 категорії.