«Саме з початком реформи децентралізації громади отримали можливість розпоряджатися власним бюджетом на місцях, основна частина якого складається з податків бізнесу, розташованого на території ОТГ. Тож головною складовою для економічного розвитку є залучення інвестицій, відкриття нових підприємств та розвиток бізнесу. Обласна рада допомагає громадам в цьому», – одразу зауважив голова Дніпропетровської обласної ради.
Наприклад, обласна рада вже не перший рік проводить конкурс для територіальних громад. На умовах співфінансування ОТГ реалізують проекти з освітлення вулиць, ремонтів шкіл та садочків, іншого благоустрою. В цьому році максимальний грант для одного проекту ОТГ складає 900 тисяч гривень. Ще одним фундаментальним кроком у розбудові територій стали кооперативи. За ефективної співпраці обласної влади та громад до області прийшли іноземні інвестиції, було створено нові робочі місця, розширено різні виробництва. У Васильківській ОТГ було створено перший кооперативний елеватор за допомогою уряду Канади, який об’єднує 72 зернових господарства. У Іларіонівській ОТГ фірма виграла тендер НАТО і тепер там шиють взуття для чеської і латвійської армій. Соціально орієнтоване господарство успішно працює в селі Гречане. Там вирощують та експортують равликів. 50% прибутку фірма спрямовує на допомогу внутрішньо-переміщеним особам. За останні чотири роки в області засновано ягідний та молочні кооперативи, успішно розвиваються фермерські господарства, йде розбудова туризму та інше.
У Трускавці стартував Форум місцевого розвитку. Це унікальна міжнародна платформа обміну досвідом та професійний дискусійний майданчик. Більше 400 учасників із різних країн, 21 дискусійна панель, актуальні теми українських реалій та побудова стратегічних планів на майбутнє. Завтра Гліб Пригунов, голова Дніпропетровської обласної ради, має виступити із доповіддю щодо міжмуніципальної співпраці.