З початку поточного року на території області зареєстровано 12 фактів наркотичного отруєння серед дітей. Наразі в освітянських закладах створено 61 клас безпеки, де працівники ДНСН, поліцейські та педагоги працюють з дітьми.
Учасники комісії на засіданні прийняли рішення сформувати алгоритм дій для батьків при виявленні ознак наркотичного сп’яніння у дитини.
«Аналогічний алгоритм ми розробляли для різних структур – освітян, медиків, соціальних служб. Алгоритм дій для батьків буде розміщений у батьківських чатах по всій області», – прокоментував рішення голова Координаційної ради Михайло Кошляк.
Серед іншого було обговорено ініціативу обласної прокуратури стосовно впровадження в області скандинавського проєкту «Барнахус» для захисту дітей, постраждалих від насилля.
«Цей проєкт, – розповіла начальник відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству обласної прокуратури Олена Курінна, – дозволить опитувати дитину не у приміщеннях офіційних органів, а у спеціальній кімнаті. Формат залученості до розмови представників одночасно різних правоохоронних, правозахисних, судових та соціальних органів дозволить обмежити кількість таких зустрічей і за одну таку зустріч можна буде з’ясувати всі питання. Разом із тим через непрозоре скло постраждалий не бачитиме, хто ставить питання, отже, не матиме додаткового стресу».